logo
dollar
euro

Як краще зупинити епістаксис?

9:27 08.09.2013 eye 1568
Як краще зупинити епістаксис?

Епістаксис слово незрозуміле, але означає воно просто кровотечу з носа і не більше. Для більшості з нас епістаксис -  не більш ніж один або, максимум, кілька неприємних, епізодів протягом всього життя. Однак у деяких випадках носові кровотечі вимагають дуже серйозного ставлення.

Як же швидше і краще зупинити носову кровотечу? Це питання вивчали американські вчені з медичного коледжу при Гарвардському університеті в Бостоні. Вони вирішили встановити, яка з існуючих методик лікування епістаксису є найбільш ефективною з точки зору запобігання повторним кровотечам.

Дослідники вивчили результати терапії носової кровотечі у 147 пацієнтів (у 94 чоловіків і 53 жінок), яким лікування проводилося з використанням різних методів.

Найгірші результати показала тампонада носа - у 58  відсотків випробуваних, яким зупиняли кровотечу за допомогою цього методу, невдовзі траплялися повторні випадки епістаксису. При цьому тривалість тампонування не надавала впливу на ризик розвитку повторних носових кровотеч.

А ось хімічна каутеризація, емболізація і лігування судин носової порожнини виявилися набагато ефективнішими (у наростаючому порядку), ніж використання тампонів. При цьому експерти схиляються на користь хімічної каутеризації (припікання - наприклад, нітратом срібла) слизової носа як метода одночасно дуже простого і досить ефективного з точки зору запобігання повторним кровотечам.


Наверхнаверх