logo
dollar
euro

Обласні депутати обговорили полтавські тарифи, доцільність створення ОСББ, "газовий" конфлікт "Полтаватеплоенерго" тощо

10:52 07.09.2013 eye 752
Обласні депутати обговорили полтавські тарифи, доцільність створення ОСББ,  "газовий" конфлікт "Полтаватеплоенерго" тощо

6 вересня під головуванням Степана Бульби відбулося спільне засідання постійних комісій з питань житлово-комунального господарства обласної та Полтавської районної рад.

Першим розглядали питання про тарифи на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у Полтаві та тарифів на послуги збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів, що надаються Полтавським КАТП – 1628. Члени комісій відзначили, що останній раз тарифи на ці послуги в обласному центрі переглядались ще в 2008 році. І, для забезпечення беззбиткової роботи підприємств ЖКГ, їх треба коригувати. Однак, обласний сектор Держінспекції з контролю за цінами дійшов висновку, що нові тарифи були сформовані та встановлені з порушенням вимог чинного законодавства. Саме тому обласна комісія з питань реалізації державної цінової політики у житлово-комунальному господарстві на початку серпня рекомендувала Полтавській міськраді призупинити їхнє впровадження. Як зазначив голова комісії Степан Бульба, суттєвими порушеннями влади обласного центру були відсутність гласності при прийнятті рішення та недостатня економічна обґрунтованість рівня коригування тарифів. Обласні депутати вирішили рекомендувати Полтавській міськраді відмінити рішення про підняття тарифів на послуги ЖЕО №2 та КАТП – 1628.

Також члени постійних комісій розглянули підготовку до осінньо-зимового періоду 2013-2014 років підприємств житлово-комунального господарства. Проблемним залишається впровадження енергозбереження на об’єктах житлового фонду. Вирішити їх, на думку першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка, можливо шляхом створення об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ), управляючих компаній. Діяльність цих структур забезпечить конкуренцію на ринку комунальних послуг, ефективне використання коштів, які сплачують мешканці на утримання будинків і прибудинкових територій. Прикладом успішної роботи таких структур є Кременчук. Голова облради Іван Момот наголосив на необхідності підвищення відповідальності органів місцевої влади за вирішення проблем житлово-комунального господарства, обміну досвідом господарювання, створення та функціонування ОСББ.

Не залишився поза увагою депутатів і стан гарячого водопостачання у Полтаві. Директор "Полтаватеплоенерго", депутат обласної ради Володимир Чернявський доповів, що НАК "Нафтогаз України" наполягає на укладенні угоди, яка суперечить чинному законодавству. За його словами, "Полтаватеплоенерго" виграло дві судові справи. Рішеннями судів ВАТ "Полтавагаз" зобов’язаний припинити відключення котелень від газопостачання. Проте, ці рішення "Полтавагаз" ігнорує. На пропозицію Степана Бульби, комісії прийняли рішення звернутися до прокуратури області з проханням дати правову оцінку ситуації, що склалася у стосунках між двома підприємствами.

Розглянули під час засідання й інші питання. У роботі комісій взяли участь голова обласної ради Іван Момот, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко, директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Тонков, представники громадських організацій.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх