logo
dollar
euro

Антимонопольники порекомендували полтавському виконкому скасувати рішення про підняття тарифів на послуги комунальних монополістів

16:26 06.09.2013 eye 1305
Антимонопольники порекомендували полтавському виконкому скасувати рішення про підняття тарифів на послуги комунальних монополістів

Коли людей ставлять в таке становище, що вони змушені платити за послуги, які їм не надаються, тобто з них мають незаконний дохід, – то вже є рекет. А як назвати намагання суттєво підвищити плату за послуги, які не надавались і, вірогідно, не будуть надаватися?

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення  Антимонопольного комітету України порушила справи проти Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація № 2" м. Полтава за ознаками зловживання монопольним становищем.

КП "ЖЕО№2" не виконало вимоги чинного законодавства і не довело належними чином до споживачів інформацію про зміну тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.  Не обґрунтувало належно необхідність такого підвищення.  Отже, не врахувало позицію територіальної громади. Такі дії комунального монополіста призвели до встановлення тарифів виконкомом Полтавської міськради рішенням від 01.08.2013р. № 112 на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій без врахування  зауважень та пропозицій полтавської громади.

Крім того, КП "ЖЕО №2" розрахувало нові ціни на свої послуги з порушенням вимог Порядку формування тарифів. А саме, розрахувало складову тарифу "вартість поточного ремонту внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання, водовідведення та зливової каналізації" по всім інженерним системам загалом, що є порушенням вимог вищевказаного Порядку формування тарифів. Для багатоповерхових будинків із ліфтами розраховано єдиний тариф – як для мешканців перших поверхів, так і для мешканців інших поверхів, який включає витрати на технічне обслуговування та енергопостачання ліфтів. Як зазначають в територіальному відділенні антимонопольного комітету, допущені при введенні нових тарифів порушення можуть призвести до нарахування та стягнення зі споживачів плати за послуги, які споживачі фактично не отримують.

"Враховуючи те, що КП "ЖЕО №2" єдине підприємство в м. Полтава, яке відповідно до рішення міської ради визнано виконавцем вищевказаних житлово-комунальних послуг, то Підприємство має ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій в межах обслуговуючих територій м. Полтава. Тому наведені дії підприємства як монополіста в умовах конкуренції неприпустимі", - зазначив голова територіального відділення Володимир Оніщенко.

Адміністративна колегія територіального відділення рекомендувала виконавчому комітету Полтавської міської ради в 10-ти денний термін скасувати рішення від 01.08.2013р. № 112 "Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій", як таке, що прийняте з порушенням вимог чинонного законодавства.

Та ж сама історія і з підвищенням тарифів на вивезення та захоронення твердих побутових відходів КТП-1628. Антимонопольники доводять, що воно здійснене з порушенням законодавства. Адміністративна колегія територіального відділення порушила справу проти виконавчого комітету Полтавської міської ради за ознаками антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування та одночасно в порядку статті 46 Закону України "Про захист економічної конкуренції" рекомендувала виконкому в 10-ти денний термін скасувати рішення від 01.08.2013 року №111 "Про коригування тарифів на послуги зі збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів, що надаються Полтавським КАТП-1628".


Наверхнаверх