logo
dollar
euro

Виявляється, 56% батьків школярів Полтавщини бажають, щоб діти вивчали російську, як другу іноземну

8:39 06.09.2013 eye 451
Виявляється, 56% батьків школярів Полтавщини бажають, щоб діти вивчали російську, як другу іноземну

Про це представники департаменту освіти та науки облдержадміністрації цими днями повідомили на прес-конференції.

Шкода, тільки, що чиновники не розповіли, яким чином здійснювалось опитування, в яких районах та містах області, в яких школах і, власне, коли їх встигли опитати.  Ми, звичайно, не проводили глибокого аналізу питання, але у Полтаві серед знайомих не вдалося знайти жодного з батьків, які брали б участь в якомусь опитуванні, яке б стосувалося вибору мов чи інших освітніх пріоритетів.

Стосовно "беззаперечного" вибору батьків Полтавщини на користь  російської, як другої іноземної висловив голова Полтавської обласної організації партії "За Україну!",помічник-консультант голови комітету ВР з питань культури і духовності,член правління крайового товариства української мови "Просвіта" ім. Тараса Шевченка Олег Пустовгар.

"У цьому контексті варто наголосити на трьох очевидних моментах. По-перше, можна впевнено стверджувати, що ОДА не розробила чіткого механізму прозорого і публічного обговорення батьками вибору вивчення другої іноземної. Напевне,батьків і учнів просто "поставили перед фактом". До того ж, не відбулося публічного роз’яснення про переваги для майбутніх громадян України вивчення мов країн, які домінують у ЄС – приміром, французької чи німецької. От і виходить, що економічно Україна поволі інтегрується до ЄС, а гуманітарно від нього віддаляється.

По-друге, всі ми є свідками нечуваної маніпуляції нормами права. Варто говорити про законодавчі нестиковки, штучно створено правову колізію. Адже російська навіть згідно з одіозним законом Колєсніченка-Ківалова є регіональною, меншинною. Стаття 10 Конституції також проголошує російську мову як мову національної меншини. Як відомо, Полтавщина не входить у число областей, де російську вищезгаданий закон визначає як регіональну. Напередодні схвалення згаданого законопроекту проросійські політики, в тому числі й Табачник неодноразово під час численних телеефірів запевняли, що російська мова за жодних обставин не може бути в Україні іноземною. Однак, не минуло й року, як чиновники міносвіти поміняли свою риторику задля продовження курсу нищення національної ідентичності. Звісно, вони усвідомлюють, що географічним пріоритетом цієї згубної політики має стати саме центральна Україна, зокрема Полтавщина – колиска української літературної мови, край Івана Котляревського, Олени Пчілки, Симона Петлюри, Патріарха Мстислава, Григора Тютюнника та ін. Прикметно і закономірно,що рішенням кабміну міністерським куратором Полтавщини є саме Табачник.

По-третє, ефективною відповіддю діям влади, спрямованим на денаціоналізацію України, перетворення її на малоросійську губернію має стати створення кожним свідомим українцем навколо себе українського простору. Ніяка влада не завадить нам замовляти пісні на вітчизняних радіостанціях українською мовою, купувати більше журналів, газет, книг українською, переглядати якісні україномовні сайти у всесвітній павутині. Прикладом може бути багатогранна діяльність Полтавської "Просвіти". Головне – подолати пасивність".


Наверхнаверх