logo
dollar
euro

Костянтин Жеваго – рекордсмен Верховної Ради з прогулів

6:43 06.09.2013 eye 1209
Костянтин Жеваго – рекордсмен Верховної Ради з прогулів

3 вересня позафракційний безпартійний народний депутат Костянтин Жеваго, обраний за 150 виборчим округом у Комсомольську Полтавської області самовисуванець, вшанував своєю присутністю Верховну Раду, де має працювати на благо народу, який його туди обрав.

Це був третій випадок його електронної реєстрації з 57 "можливих" і шостий – письмової з 55 "можливих". Перші два випадки електронної реєстрації припадають на 10 та 11 січня цього року. 6 випадків письмової реєстрації розподіляються так: два засідання 12 грудня 2012 року, по одному 10, 11 та 19 січня 2013, останній – 3 вересня цього року. Отже, можна порахувати, що Жеваго "ощасливив" ВР присутністю на пленарних засіданнях аж 6 разів.

На вечірнє засіданні 3 вересня пан Жеваго вже не потрапив – "виправився" і на засідання ходити перестав. Перебуваючи в складі українського парламенту 7-го скликання, пан Жеваго голосував тільки 8 разів – 3 рази в грудні 2012 року і 5 – у січні 2013. 5 разів спромігся взяти участь в голосуванні з кадрових питань, 1 – за направлення національного контингенту для участі в операціях ООН в Кот-д'Івуарі та Ліберії , 2 рази підтримав запити Миколи Катеринчука щодо адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Крім того, Костянтин Жеваго, який є член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, жодного разу не відвідав засідання комітету, до якого входить. З огляду на таку дисципліну народного обранця, викликає здивування, як він примудрився стати співголовою депутатської групи ВР з міжпарламентських зв’язків з Японією, яка була створена 10 червня цього року. Втім, у групу "дружби" з Японією Жеваго потрапляв протягом ходіння в депутати постійно. На жаль, оцінити його роботу в цьому напрямку не є можливим.

Нардеп Костянтин Жеваго не подав жодного депутатського запиту, жодного проекту закону, жодної поправки до проектів законів, запропонованих іншими депутатами. Він жодного разу не виступив ні з трибуни ВР, ні з місця. Про все це можна дізнатися з сайту Верховної ради.

І за це проголосували 61,2% виборців Комсомольська, які минулого року прийшли на виборчі дільниці?

До речі, депутатствує пан Живаго аж з 3-го скликання ВР – з 1998 року. Тоді йому було тільки 24. Прийшов у вищий законодавчий орган держави з посади заступника голови ради відкритого акціонерного товариства "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат", члена ради відкритого акціонерного товариства "Укрнафта". Начебто, працював у комітеті з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій, входив до фракції партії "Солідарність". На жаль, на сайті Ради немає слідів його тодішньої активності.

У 4-му скликанні, з 2002 до 2006 року був членом Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, постійної делегації в міжпарламентській організації "Постійна делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи", керівником групи з міжпарламентських зв’язків з Японією, членом груп із міжпарламентських зв’язків з Королівством Нідерландів, Державою Ізраїль, Чеською Республікою, Фінляндською Республікою, Республікою Молдова. Будучи безпартійним, "бігав" по фракціях: з 12.07.2002 до     20.11.2003 побув у групі  "Європейський вибір", з 20.11.2003 до 04.12.2004 – у фракції "Регіони України", з 08.09.2005 до 25.05.2006 – у фракції політичної партії "Реформи і порядок". Депутатських запитів нікому не відправляв. Надав 6 поправок до 2 законопроектів. 2 із них відхилені, на 4 не надано висновків.

У 5-му скликанні, з 2006 до 2007 року, був членом Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, Української частини Комітету в міжпарламентській організації "Українська частина Комітету з парламентського співробітництва між Україною та Європейським Союзом" та співголовою групи з міжпарламентських зв’язків з Японією. Весь недовгий термін депутатства в цьому скликанні був безпартійним членом депутатської фракції "Блок Юлії Тимошенко", від якого й обирався (62-й у списку). Жодної законотворчої активності не виявив, як і не подав жодного депутатського запиту.

У 6-му скликанні, з 2007 до 2012, був відданим БЮТ позапартійцем, за списком якого знову був 62-м. Був членом Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, Комітету Верховної Ради України з питань правової політики,  Постійної делегації в міжпарламентській організації "Постійна делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи", керівником групи з міжпарламентських зв’язків з Японією, групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії та Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамахірією. Жодної депутатської активності не виявив.

На жаль, "графіки виходу на роботу" депутатів протягом минулих скликань на сайті ВР немає. У публікаціях ЗМІ можемо знайти деякі данні. Наприклад, "Українська правда" свого часу повідомила, що у 2008 році Жеваго прогуляв 114 з 116 засідань.

Як бачимо, перебуваючи в статусі народного депутата протягом майже 15 років, користуючись цим статусом і пільгами, прогульник Жеваго нічого ніколи не зробив для своїх виборців з того, що зобов’язаний робити народний обранець. Зате він заробив собі особисто немаленькі статки. У 2013 році "Фокус" оцінив стан Костянтина Жеваго в $ 1920 млрд (7 місце рейтингу "200 найбагатших людей України"), а "Forbes" - в $ 1,5 млрд (8 місце рейтингу "100 найбагатших українських бізнесменів").


Наверхнаверх