logo
dollar
euro

Уряд прийняв нові правила проїзду для фур

7:20 04.09.2013 eye 912
Уряд прийняв нові правила проїзду для фур

Рух великогабаритних і великовагових транспортних засобів понаднормової ваги автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу Державтоінспекції або документа про оплату проїзду.

Відповідну постанову уряд прийняв 14 серпня 2013 року, інформує департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабінету Міністрів України.

"Згідно з цим рішенням, рух великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, якщо їхні параметри перевищують нормативні, здійснюється на підставі дозволу, виданого перевізникові Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд", - йдеться у повідомленні.

Крім того, згадані Правила доповнюються розділом, який регламентує порядок отримання дозволу на перевезення. "Для цього перевізник або уповноважена ним особа подає заяву, в якій зазначаються параметри транспортного засобу, маршрут руху, інформація про вантаж, телефон перевізника тощо", - зазначається в інформації. До того ж необхідні копії погоджувальних документів з власниками вулично-дорожньої мережі, залізничних переїздів, мостового господарства, служб міського електротранспорту і т.д., а також документ, що підтверджує внесення плати за оформлення дозволу.

Водночас рішення про видачу або відмову (неповний перелік документів, недостовірні дані) у видачі дозволу приймається підрозділами Державтоінспекції в 10-денний строк.

Переоформлення, видачі дубліката та анулювання дозволу здійснюватиметься на безоплатній основі. Зокрема, підставами для переоформлення дозволу може бути зміна найменування перевізника, якщо він фізична особа-підприємець, зміна його місцезнаходження, зміни в маршруті транспортного засобу і т.д. Підставою для анулювання дозволу є припинення юридичної особи перевізника, встановлення факту зазначення в заяві та документах, що подаються до неї, недостовірної інформації, настання надзвичайної ситуації (несприятливі погодні умови, ДТП, проведення робіт на вулично-дорожній мережі) тощо. Дублікат видається у разі втрати або пошкодження дозволу.
Прийняття постанови, як очікується, сприятиме вдосконаленню правових та організаційних засад дозвільної системи у сфері господарської діяльності, а також підвищить безпеку учасників дорожнього руху під час проїзду великовагового та великогабаритного транспорту, параметри якого перевищують нормативні.


Наверхнаверх