logo
dollar
euro

Навчальний рік у школі Кременчуцької виховної колонії, куди не пустили українських поетів, розпочали з місцевою зірочкою

8:58 03.09.2013 eye 1272
Навчальний рік у школі Кременчуцької виховної колонії, куди не пустили українських поетів, розпочали з місцевою зірочкою

За парти в школі Кременчуцької виховної колонії цього року сядуть 136 учнів, з них 61 – одинадцятикласники.

Урочисті заходи, присвячені Дню знань, тривали протягом двох днів – 1 та 2 вересня. Хоч колонія – об’єкт режимний, гостей було вдосталь: представники органів місцевого самоврядування, громадських та релігійних організацій.

Нагадаємо, на цьому об’єкті, як і в Прилуцькій колонії, керівництво пенітенціарної служби відмовилось приймати 31 та 1 вересня 5-й літературний фестиваль імені Юрка Покальчука "Остання барикада", мотивуючи, зокрема, тим, що готуються до своїх урочистих заходів з нагоди Дня знань. Отже, до колонії не потрапили українські поети та журналісти, які мали висвітлювати захід. Учасники фестивалю, до того ж, зібрали кількасот книг, щоб передати неповнолітнім засудженим.

У Кременчуцькій виховній колонії до 1 вересня оформили інформаційний стенд "Здрастуй, школо!", випустили святковий номер шкільної газети "Смайлик", організували виставку художньої літератури "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…". У День знань  педагогічні працівники школи прочитали вихованцям лекцію "Ми вшановуємо пам’ять Т.Г.Шевченка". Також відбувся футбольний турнір.

колония4
2 вересня заґратованих школярів зібрали на урочисту лінійку і отець Михайло за традицію окропив їх свяченою водою та благословив на навчання. Цього дня учнів колонійської школи вітав начальник колонії Юрій Величко від себе особисто та від імені керівників відомства. "Культурну програму" уособлювала кременчуцька зірочка Євгенія Іванова, яка називає себе GENEVЕ. Її презентували як лауреата Всеукраїнських обласних і міжнародних фестивалів і конкурсів. Але не сподівайтесь близько познайомитись з творчістю лауреатки. В Інтернеті вдалося знайти лише один її англомовний трек Soliton.

Святкування початку навчального року для ув’язнених учнів закінчилось, як і для їхніх вільних однолітків та й усіх українських школярів, сумнівною радістю від перегляду Всеукраїнського телевізійного Шевченківського уроку.


Наверхнаверх