logo
dollar
euro

Прапор Семенівщини замайорів над Говерлою

11:04 02.09.2013 eye 364
Прапор Семенівщини замайорів над Говерлою

На найвищу гору України прапор Семенівщини цього літа підняв головний спеціаліст виконавчого апарату районної ради Микола Чухліч. Своє сходження він присвятив ювілейній даті – 90-річчю створення Семенівського району, яке відзначалося в березні  цього року.

Нагадаємо, що Говерла - найвища вершина Українських Карпат і найвища точка України, її висота становить 2061 м. Розташована Говерла у гірському масиві Чорногора, на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпатської області.

Так вже сталося, що Говерла стала не просто популярним туристичним маршрутом, а й національним символом. Час від часу там відбуваються «тематичні» масові сходження, у тому числі й з політичним забарвленням. На жаль, це не надто добре впливає на стан навколишнього середовища. В останні дні літа на Прикарпатті проходила обласна молодіжна акція «Почесна варта Говерли», під час якої учасники прибирали сміття на найвищій вершині. Роботи вистачило: молоді активісти назбирали за 10 годин 5 величезних 150-літрових пакетів сміття. Переважно їм траплялась пластикова тара, та різноманітні поліетиленові пакети, які в природі розкладаються близько 200 років та є екологічно шкідливими для природи. І все це учасникам акції довелося тягти на собі, адже сміттєвоз на вершину не доїде.

Тож, організатори цієї акції наголосили, що Говерла потерпає від щорічних масових сходжень, після яких у горах залишаються безліч сміття і гектари витоптаних високогірних лугів. За розрахунками фахівців, екологічне навантаження на Говерлу не має перевищувати 200 осіб на добу. Напевно, для політичних акцій є сенс підшукати місціни більш доступні для прибирання і менш вразливі до втручання людського фактора.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх