logo
dollar
euro

У полтавців з'явилося більше шансів 
знайти собі нову роботу

9:59 02.09.2013 eye 608
У полтавців з'явилося більше шансів 
знайти собі нову роботу

Новий Закон України "Про зайнятість населення", що набрав чинності цього року, відкриває нові можливості для працевлаштування.

"Цей Закон, - зазначила Марина Лазебна, голова Державної служби зайнятості України, - сприяє найшвидшому працевлаштуванню людини. Лише з початку літа ми почали активно впроваджувати всі його норми, і вже за такий короткий термін бачимо позитивну динаміку".

За її словами, на сьогодні вже 7 тисяч громадян, старших за 45 років, отримали ваучери на навчання новій професії. Йдеться про 13 робітничих професій і 22 спеціальності переважно в IT-сфері, аграрному секторі, транспорті і будівництві. "Це свідчить про те, що наші громадяни, як і європейці, готові навчатися протягом усього життя. Вони розуміють, що їхня конкурентоспроможність - це посилення позицій на ринку праці. Адже тоді не вони шукатимуть роботу, а їх шукатиме роботодавець", - підкреслила Марина Лазебна.

Голова Державної служби зайнятості також зупинилася на передбаченому Законом стимулюванні роботодавців до працевлаштування малоконкурентних на ринку праці людей на новостворені робочі місця. "Лише за два місяці більше 1200 безробітних, яким було важко знайти роботу, за допомогою Служби зайнятості працевлаштовані на нові робочі місця. Користь від такого працевлаштування отримують усі: і держава, яка має додаткові надходження від сплати податків, і людина, яка нарешті знаходить роботу, і роботодавець, який цілий рік отримує компенсацію єдиного соціального внеску", - зазначила Марина Лазебна.

Вона також розповіла про успішний досвід роботи консультаційних центрів, де люди, які прагнуть відкрити власну справу, безкоштовно отримують усю необхідну інформацію. Велике значення, на думку Голови Державної служби зайнятості, має профорієнтаційна робота з учнівською молоддю. Завдяки цій роботі молоді люди можуть обирати спеціальність, до якої мають схильність.

Марина Лазебна підкреслила, що служба зайнятості постійно працює над удосконаленням законодавства та підвищенням ефективності своєї роботи. "Зокрема, готуються ініціативи щодо посилення стимулювання створення нових робочих місць у малому бізнесі", - підсумувала вона.


Наверхнаверх