logo
dollar
euro

Відкритий урок громадянської мужності в учнів школи селища Червоний шлях відбувся біля міськради

9:14 09.12.2019 eye 1560
Відкритий урок громадянської мужності в учнів школи селища Червоний шлях відбувся біля міськради

Початкову школу – філію ЗНЗ №12 на Чероному шляху закрили без згоди селищної громади і вона не хоче миритися з свавіллям міської влади, яка навіть не спромоглася ознайомити з рішенням про закриття навчального закладу. Батьки, вчителі й діти вже приходили з протестами до мера та чиновників. Олександр Мамай вислухати їх не виявив жодного бажання. Не знайшла громада бажання вести конструктивний діалог й в інших чиновників.

Отже, сьогодні, в День знань прийшли діти з батьками до "глухих" стін міськради і провели свій перший урок громадянської мужності. Адже в нашій країні, де обранці народу геть забувають про свої клятви працювати йому на благо, стало актом громадської мужності відстоювати свою гідність, інтереси громади та й держави.

Очікувано міський голова, який так "щиро" кільканадцять разів на день невідомо навіщо і за який кошт через радіо вітав вчителів, школярів та їх батьків "із Днем знань – справжнім святом мудрості, добра і людяності", не вийшов до конкретних дітей з їхніми батьками. Хоча він, як обраний людьми очільник міста, якщо впевнений у своїй правоті, мав би аргументовано пояснити виборцям свою позицію, а не ігнорувати їх неодноразові звернення.

Разом із представниками громади Червоного шляху під стіни міськради прийшли, як і в серпні, два нардепи. Замість депутата Сергій Капліна сьогодні на заході якогось дива "світився" одіозний Олег Ляшко, який жодним чином не причетний до тривалого захисту школи.

ляшк_бублик
Під стіни мерії 1 вересня пришли більше сотні людей і їх підтримали ті, хто це послідовно робить: народний депутат Юрій Бублик та представники обласного осередку "Свободи". Для учнів активісти молодіжної організації "Студентська Свобода" провели перший урок, розповіли про державні символи України та їхнє значення, читали вірші. Продзвенів для школяриків і перший дзвоник.

Народний депутат Юрій Бублик, звертаючись до присутніх, зазначив, що влада повинна працювати так, щоб отаких ситуацій, як із початковою школою на Червоному Шляху, не було. Початкова і середня освіта має бути доступна кожному. Сьогодні він намагався поспілкуватися з керівництвом ЗНЗ №12, куди мають перевести дітей закритої школи, але розмови не вийшло.

Звернення нардепа-свободівця до педколективу школи було таким: "Шановні вчителі, не будьте рабами цієї влади! Ваше покликання – виховувати діток, а не плазувати перед цією владою. Ваш обов'язок – виховати наступні покоління, покоління вільних людей на патріотизмі, в дусі боротьби за справедливість, щоби вони були чесними, щоби вони творили нову українську, національну владу в державі, а не носили хабарі по кабінетах чиновників".

Громада Червоного шляху разом із народним депутатом має намір завтра, 2 вересня, йти до Олександра Мамая і вимагати дослухатись до думки громади, почати ремонтні роботи та відкрити початкову школу в селищі.


Наверхнаверх