logo
dollar
euro

Чекатимемо на регіональне медичне покращення?

17:36 30.08.2013 eye 407
Чекатимемо на регіональне медичне покращення?

Сьогодні, 30 серпня, відбулось розширене засідання колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, Головного управління Держсанепідслужби України в Полтавській області та вченої ради ВДНЗУ "Українська медична стоматологічна академія".

У ній взяв участь заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Коваль, котрий, звертаючись до представників медичної громадськості області, зокрема, зазначив, що робота благодійних фондів у лікувально-профілактичних закладах потребує ретельного контролю та перегляду. Посадовець також акцентував увагу на необхідності піднесення на якісно новий рівень культури спілкування між медичних працівниками та пацієнтами.

Під час засідання колегії були детально обговорені питання про стан виконання заходів щодо профілактики і зниження інвалідності населення; стан виконання обласної Програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб; підготовку лікувально-профілактичних закладів області до роботи в осінньо-зимовий період 2013- 2014рр.; роботу з впровадження проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою та стан виконання антикорупційного законодавства в системі охорони здоров’я.

До речі, щодо останнього питання. Сьогодні Департамент охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації оприлюднив на своєму сайті план заходів щодо запобігання корупції на 2013 рік, який містить 20 пунктів. Здебільшого всі вони починаються словами: посилити, забезпечити, розробити тощо. Але є й такі, що розпочинаються одним з улюблених слів медійників – "висвітлювати". Так от, у плані під 17 номером є пункт: висвітлювати заходи щодо запобігання та протидії корупції на офіційних веб-сайтах з метою інформування громадськості. Під 11 номером є пункт: висвітлення у засобах масової інформації антикорупційних заходів, що вживаються з метою формування негативного ставлення громадян до проявів координації і залучення громадськості до участі в антикорупційній діяльності.

Безумовно, громадськість Полтавщини має вітати такі плани медиків і всіляко їх підтримувати. Тим більше, що директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак дав доручення відповідним фахівцям щодо покращення ситуації з усіх розглянутих питань. Він також наголосив на необхідності створення комфортних та затишних умов для перебування пацієнтів у лікувально-профілактичних закладах та роботи медичних працівників.

До теми: Полтавські медики теж хотіли брати з людей більше грошей

 


Наверхнаверх