logo
dollar
euro

Чому на Полтавщині "буксує" житлове будівництво в селах?

9:52 30.08.2013 eye 483
Чому на Полтавщині "буксує" житлове будівництво в селах?

На це питання, зокрема, шукали відповіді на вчорашньому засіданні бюджетного комітету облради, розглядаючи роботу обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі і використання ним коштів обласного бюджету.

Як повідомив голова фонду Віктор Токар, починаючи з 1998 року, пільгові кредити на будівництво, добудову, реконструкцію, купівлю житла, газифікацію та водопостачання надані 2479 сільським сім’ям. Сума їх становила 49 761 тис. грн., у тому числі за рахунок коштів обласного бюджету - 13 707 тис. грн. У черзі на отримання житлового кредиту чекають зараз понад 300 потенційних сільських забудовників. Вони розраховують отримати  понад 20 000 тис. грн.

Головною причиною "буксування" програми житлового будівництва на селі названа нестача кредитних коштів. Крім того, кредитування гальмується через  перманентні 1-2  місячні затримки проплат платіжних доручень казначейством та недисциплінованість позичальників у поверненні кредитів.

Вірогідно, у депутатів виникли й якість сумніви щодо ефективності роботи обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, адже вони вирішили повторно розглянути його роботу на наступному засіданні комісії та рекомендували профільному управлінню облдержадміністрації розробити проект нового положення про діяльність фонду.


Наверхнаверх