logo
dollar
euro

Сьогодні Полтавські вогнеборці тренувалися ліквідовувати пожежі у школах

10:47 29.08.2013 eye 416
Сьогодні Полтавські вогнеборці тренувалися ліквідовувати пожежі у школах

29 серпня на базі Полтавського навчально-виховного комплексу №16 відбулися тактико-спеціальні навчання з ліквідації умовної пожежі в приміщенні освітнього закладу.

Вогнеборці відпрацьовували не тільки свої дії при пожежі в освітньому закладі, а й взаємодію підрозділів Управління ДСНС з керівництвом шкіл та міськими службами.

Шкільна адміністрація прийняла «перший удар» уявної пожежі. Керівництво закладу мало продемонструвати навички організованої евакуації дітей та вчителів із осередку надзвичайної ситуації. Вогнеборці, які швидко прибули на місце виклику, відразу ж приступили до гасіння уявної пожежі. За сценарієм навчань, двоє школярів та вчитель після оповіщення про евакуацію залишилися в приміщенні школи. Провівши розвідку, рятувальники виявили дітей, одягли на них  апарати захисту органів дихання, вивели на вулицю та передали працівникам швидкої медичної допомоги. Вчитель за сценарієм знаходився на третьому – останньому поверсі школи. Через умовну високу задимленість, не міг самостійно вибратися із будівлі. Рятувальникам довелося показувати свої навички використання альпіністського спорядження і евакуйовувати постраждалого через вікно. З чим вони успішно і справились.

пожежа1
Загалом, у гасіння умовної пожежі взяли участь 35 рятувальників та дев’ять одиниць спеціальної техніки. Довелося показати свою вправність і службі психологічної допомоги, фахівці якої надавали професійну допомогу дітям.

За словами начальника Управління ДСНС у Полтавській області Романа Кириленко, тактико-спеціальні навчання у школах традиційно проводять перед початком кожного навчального року.  Та чи не варто проводити такі навчання і під час учбового року, щоб в ньому брали участь учні шкіл  всіх шкіл по черзі? По-перше, діти на власні очі переконались би, що гасіння пожежі – не забавка. І, можливо, більш відповідально ставилися до вогню і правил протипожежної безпеки. По-друге,  хтось і дітей, дивлячись на дії вогнеборців, можливо, зробить свідомий вибір на доросле життя. І, по-третє, це ж захоплююча пригода для кожної дитини!


Наверхнаверх