logo
dollar
euro

"Полтававодоканал" мріє про підвищення тарифів?

9:32 29.08.2013 eye 2431
"Полтававодоканал" мріє про підвищення тарифів?

Учора під час засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань бюджету та управління майном генерального директор комунального підприємства "Полтававодоканал" Олег Кретович поінформував присутніх, що фінансово-економічний стан підприємства незадовільний. Працюють, буквально, собі на збиток. Доходами від реалізації послуг із водопостачання та водовідведення не покриваються витрати на їх виробництво. Адже тарифи є збитковими. У І півріччі цього року збитки становили 21,639 млн. грн.

Пожалівся керівник "Полтававодоканалу", що ціни на енергоресурси та приладдя зростають, податки та збори збільшуються, навіть, рівень мінімальної заробітної плати зріс, а тарифи на водопостачання та водовідведення у нас не змінювались із березня 2012 року. Отже, ростуть у підприємства борги перед постачальниками ресурсів. А тут іще й з держбюджету ніяк не відшкодують 247,2 млн. грн. різниці в тарифах, що виникла від надання послуг населенню.

Вислухавши "бідкання" пана Кретовича, комісія рекомендувала департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації підготувати проект звернення до Кабінету Міністрів України щодо відшкодування коштів із державного бюджету по різниці в тарифах.

Депутати також прийняли рішення провести спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань бюджету й управління майном та житлово-комунального господарства. Головував на засіданні бюджетного комітету Валерій Пархоменко, який є до того ж заступником голови облдержадміністрації. Взяли в ньому участь також заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Як тут не згадати знаменитий вислів Антона Павловича Чехова: якщо в першому акті на сцені висить рушниця, то в останньому вона повинна вистрілити. Здається, обласна влада, учора винесла на сцену водоканалівську рушницю і стрілянина з неї – питання недалекого часу.  

Однак, якщо "Полтававодоканал" мріє про підвищення тарифів, варто нагадати, що буде він не першим у черзі. Здерти останню шкурку з полтавців серйозно налаштований полтавський мер, котрий, навіть, здійснив перші рішучі кроки. Цікаво, що всі мотивують наміри підвищити тарифи, зокрема, й зростанням мінімальної заробітної плати. Та чи так вже вона суттєво зросла, щоб задовольнити апетити всіх охочих на цьому нажитись?

З 01.01.2012 по 31.03.2012 вона була встановлена на рівні 1073,00 грн., а з 01.01.2013 по 30.11.2013 – 1147,00 грн. Тобто, з моменту встановлення нових тарифів "Полтававодоканалу", мінімалка підвищилась тільки на 74 грн. Крім того, собівартість послуги з водопостачання та водовідведення у Полтаві, за даними Мінрегіону, задекларована одна з найвищих в Україні: водовідведення - 4,04 грн., водопостачання – 4,85 грн. (дана на 1 липня 2013 року, суми наведені без ПДВ). Це значно більше, ніж у Херсоні, Миколаєві,  Дніпропетровську, Черкасах та й інших обласних центрах. Більша собівартість послуги, наприклад, водопостачання тільки в Севастополі, Кіровограді, Луганську та Ужгороді.

Що ж до водовідведення, то собівартість послуги вища тільки в Одесі та Білій Церкві. Натомість, Полтава декларує найнижчий після Одеси рівень відшкодування затвердженими тарифами для населення  послуги водовідведення – 38,2%. Послугу на водопостачання, наче б то населення відшкодовує на 57,9%. Тоді як у містах із меншими тарифами рівень відшкодування населенням вартості послуг значно більший. Тобто, "Полтававодоканалу", вірогідно, варто дослухатись до очільників держави та "оптимізувати" собівартість в сторону зменшення, а не зазіхати на копійчані прибутки населення.


Наверхнаверх