logo
dollar
euro

Що має настрожуватити батьків у поставі дітей

12:04 13.12.2019 eye 283
Що має настрожуватити батьків у поставі дітей

Наявність проблем з поставою в дітей батьки можуть визначити самостійно, якщо регулярно їх оглядатимуть, звертаючи увагу на певні моменти.

Про це розповіла завідувач лабораторії гігієни навчальної діяльності дітей Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва НАНУ  Світлана ГОЗАК.

"Звісно, краще звернутися до дитячого ортопеда. Але хоча б приблизно наявність проблем з поставою можна визначити і в домашніх умовах. Для цього дитину треба регулярно оглядати і звертати увагу, що, коли вона стоїть спиною до вас, то на одному рівні повинні бути плечі, лопатки і гребні тазових кісток. А якщо подивитися на неї збоку, то на одній лінії повинні бути голова, спина і кінцівки", - сказала С.Гозак.

Вона акцентувала увагу на тому, що у третини сучасних дітей, особливо старшого шкільного віку, які багато часу проводять за комп'ютером, голова нахилена вперед, що також є порушенням постави.

Якщо при домашньому огляді батькам щось не сподобалося, тоді слід звертатися до дитячого ортопеда, щоб він підтвердив або спростував батьківські страхи. Але навіть за їх відсутності фахівця цього профілю обов'язково треба відвідувати хоча б раз на рік, наголосила Гозак.

Лікар-гігієніст пояснила, що процес окостеніння хребта в людини триває до 21 року, і навіть у 15-16-річних підлітків значна частина хребців має хрящову основу. Через це дитячий хребет досить рухливий і гнучкий, тож порушення постави виникають доволі легко. Водночас і скоригувати їх простіше тоді, коли вони ще не переросли у хронічне захворювання, зазначила фахівець. Як ефективний засіб корекції вона порадила спеціальну лікувальну фізкультуру та рухову активність.

Відповідаючи на запитання, чи слід батькам у разі проблем з поставою в дитини надівати на неї спеціальні корсети, завідувач лабораторії гігієни навчальної діяльності дітей зауважила, що це питання  в кожному випадку вирішується індивідуально.

"Корсети здебільшого використовуються під час уже дуже виражених сколіозів, коли іншими засобами  важко вирівняти поставу. А якщо надіти корсет на дитину з незначними порушеннями, то можна спровокувати ще більші проблеми, бо м'язи під жорстким корсетом не працюють, а відтак атрофуються. Тож треба більше покладатися на лікувальну фізкультуру і спеціальні тренування", - порадила Гозак.
Підсумовуючи, вона зауважила, що, окрім батьків, за поставою дітей мають стежити і вчителі.

"Дуже важливо, щоб вчителі взагалі і, зокрема, класні керівники, нагадували дітям про поставу і розсаджували їх відповідно до розмірів шкільних меблів", - резюмувала Світлана Гозак.

Вона також розповіла, як визначити безпечну для школяра вагу ранця. Ця вага, за її словами, не повинна перевищувати 10 відсотків від маси тіла дитини. Наприклад, якщо першокласник важить 25 кілограмів, то вага ранця не повинна перевищувати 2,5 кілограма. "Згідно з санітарними нормами і правилами, ранець повинен важити не більше 1,2 кілограма, але я вважаю, що це забагато. Зараз є ранці і по 300 грамів, і по 500-700 грамів, з міцних, щільних, але водночас легких матеріалів і при цьому ще й з ортопедичною спинкою, тобто дуже якісні і неважкі, і саме такі потрібно купувати", - порадила вчена-гігієніст.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх