logo
dollar
euro

Перевірити точність лічильника вдома просто неможливо

16:26 15.04.2013 eye 1012
Перевірити точність лічильника вдома просто неможливо

Повірка може бути позачерговою, якщо у споживача виникли сумніви з приводу правильності показань лічильника.

У такому разі вона проводиться за власні кошти мешканця. Якщо помилка, котра виявиться у показниках, перевищує допустиму для даного лічильника похибку, виконавець повинен зробити перерахунок вартості своїх послуг з дня останньої повірки або з дня встановлення водоміра (якщо його повірка ще не проводилася) на відповідний відсоток відхилення показань. Отже, в разі виникнення сумнівів щодо роботи лічильника або при пошкодженні пломби споживачу необхідно терміново звернутися до водоканалу.

Якщо споживач не провів повірку своєчасно, після закінчення терміну повірки розрахунки за спожиту воду ведуться за встановленими нормативами споживання, а не за показниками лічильника.

Багато хто із споживачів запитує, чому неможна перевірити правильність роботи водоміра в домашніх умовах, відливши певну кількість води у відро чи банку? На жаль, технологія повірки лічильників, не дозволяє робити повірку за місцем встановлення приладу, адже для цього використовується спеціальне обладнання, вартість якого складає від 100 до 200 тисяч гривень, воно дозволяє перевірити як працює водолічильник в трьох режимах: при слабкій подачі води, середній та максимальній. Саме такі вимоги технічних регламентів і тільки після таких випробувань можна бути впевненим у точності водоміра.

До речі, найкращими в світі вважають лічильники французської фірми Шлюмберже, за ними йдуть німецькі, на відміну від вітчизняних, гарантійний термін у них не 4-6 місяців, а 2-3 роки. Проте, й коштують вони як мінімум у 2 рази дорожче. Та й проблем з установкою та реєстрацією вітчизняної продукції менше, адже більшість населення купує саме її.

На жаль, сьогодні не всі громадяни розуміють важливість проведення періодичного технічного обслуговування та періодичної повірки приладів обліку. Проте, коли метрологічний пристрій працює точно, спокійніше не лише надавачу послуг, а й споживачеві.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх