logo
dollar
euro

До переліку ліків від гіпертонії, на які держава регулює ціни, увійшли комбіновані препарати

10:58 28.08.2013 eye 933
До переліку ліків від гіпертонії, на які держава регулює ціни, увійшли комбіновані препарати

Про це повідомляють у МОЗ України. До переліку лікарських засобів, які хворі на гіпертонію можуть придбавати за рецептом у рамках пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін, включені комбіновані препарати з такою міжнародною непатентованою назвою як еналаприл (комбінація з гідрохлортіазидом), лізиноприл (комбінація з гідрохлортіазидом), амлодипін (комбінація з лізиноприлом).

Новий перелік передбачений відповідною постановою уряду, якою також впроваджуються нові підходи до методики розрахунку граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних (референтних) цін на лікарські засоби, які підлягатимуть частковому відшкодуванню. Розширення переліку лікарських засобів комбінованими препаратами суттєво збільшить коло пацієнтів з гіпертонічною хворобою, які будуть залучені до пілотного проекту.

У МОЗ стверджують, що з початку року українські гіпертоніки заощадили майже 30 мільйонів гривень. За цей період майже 3 мільйони громадян змогли придбати ліки за зниженою ціною. Найбільш активно користувалися можливістю пільгового забезпечення препаратами від гіпертонії хворі та лікарі у Кіровоградській, Запорізькій, Херсонській, Харківській, Київській області та Севастополі.


Наверхнаверх