logo
dollar
euro

Обережно – гриби! У Миргородському районі вже є постраждалі

10:00 28.08.2013 eye 1815
Обережно – гриби! У Миргородському районі вже є постраждалі

Сезон масового збирання грибів в Україні, зазвичай, починається наприкінці літа і триває протягом осені.

Саме на цей період припадає пік отруєнь грибами. Не є виключенням і 2013 рік. Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області вже повідомило про два таких випадки у селі Попівка Миргородського району. У реанімаційне відділення Миргородської ЦРЛ в стані середньої тяжкості були доставлені 69-річна жінка та 82-річний чоловік із діагнозом – отруєння грибами.

Найбільше людей страждають від отруєнь, вживаючи в їжу пластинчаті отруйні гриби: бліду поганку, мухомори, несправжні опеньки, дощовики, шампіньйони, які плутають з їстівними. До отруєння часом призводить і вживання неправильно приготовлених умовно-їстівних грибів – дощовиків, сморчків та інших. Однак, є випадки отруєння й їстівними грибами, адже на їх якість та безпечність впливає вік , місце збирання тощо. Тож, непоодинокими є випадки, коли страждають від отруєння й досвідченні грибники. Отже, від біди не застрахований ніхто. У багатьох країнах дикорослі гриби в їжу просто не вживають і там, відповідна, випадків отруєння грибами немає.

Варто знати, що ознаки отруєння грибами можуть з’явитися в діапазоні від 30 хвилин до 24 годин після їх вживання. Піддається лікуванню воно гірше за інші харчові отруєння і нерідко призводить до смерті. Тож, дуже важливо звертатися за медичною допомогою якомога швидше.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх