logo
dollar
euro

Учаснику АТО замість пільг надали протез і повернули на фронт

13:24 24.01.2018 eye 1279
Учаснику АТО замість пільг надали протез і повернули на фронт

Українська студія «Babylon’13» випустила документальний фільм «Дембель», який розповідає історію бійця батальону Донбас. Чоловік, отримавши поранення в АТО, втратив ногу та вимушений був з протезом їхати назад до фронту, бо у мирному житті для нього не залишилось місця.

«Залізну ногу» для бійця розробив Вінницький завод. Таким чином, Олександр зміг повернутися до передової у зону АТО.

На перший погляд, ситуація ніби оптимістична, проте ховає під собою наявні суспільні проблеми і кричущу зневагу влади та керівництва армії до людей, які вимушені були залишити мирне життя та мобілізуватися.

Учасники АТО вже неодноразово звертали увагу громадськості на ті обставини, в яких опиняються бійці, які приїхали з фронту. Обіцянки, які давала влада, не виконуються. Пільги, на які нібито мають право (як учасники бойових дій, до яких прирівняли тих, хто воював в АТО) — наявні лише у законодавчих актах та на словах, а на практиці або не діють зовсім, або домагатися їх виконання доводиться важкими зусиллями. Багатьом важко отримати навіть свідоцтво учасника бойових дій, вже не кажучи про обіцяне Президентом поліпшення житлових умов та видачу земельних ділянок.

За інформацією волонтерських організації, десятки тисяч учасників бойових дій не отримали від держави жодної пільги. Зазвичай їх мають лише ті, хто доклав значних зусиль і має зв’язки в органах влади. Або родичі чиновників, які бойових дій і не бачили, а увесь час провели у штабах.

Ще одна важлива тенденція  – звання Героя України влада зазвичай надає посмертно. Живих бійців, які не менш відзначилися на полі бою, як зазначають активісти, нагороджують набагато рідше.

Важко бійцям повертатися і до мирних реалій, бо реабілітації з боку держави також не надається значної уваги та й виникають проблеми з входженням у звичний плин життя, влаштуванням на роботу.

"Після того як подивишся смерті в обличчя — дивишся на життя по-другому", - говорить герой фільму Олександр.

Учасники АТО неодноразово влаштовували акції протесту, навіть перекривали автотраси, щоб звернути увагу на свої негаразди. Надходять повідомлення і про політичні репресії. Проте влада найчастіше, або робить вигляд, що не помічає, або вирішує проблеми на словах чи створює видимість їх усунення. 


Автор: Андрій Самойлов
Наверхнаверх