logo
dollar
euro

Таке доступне кожному мистецтво

12:30 19.08.2013 eye 362
Таке доступне кожному мистецтво

Ви ніколи не замислювалися: чому кожен з однаковою легкістю розмірковує про достоїнства фільму початкуючого режисера і всесвітньо визнаного метра? Чому у картинній галереї ці поціновувачі поводяться вже більш стримано, побоюючись ускочити у халепу зі своїми думками? А якщо вони опиняться на філармонічному концерті, то будьте впевнені, що про класичну музику вони не посміють сказати ні слова! У чому ж річ, запитаєте?

Відповідь проста: більшість у дитинстві або в юності мали у своєму розпорядженні "Зміну 2" або "Школяр", а може "Зеніт" або "ФЕД". Кожен хлопчисько років сорок-п'ятдесят тому із старанністю проявляв, а потім друкував свої фотороботи, щоб на власні очі побачити диво перетворення написаного світлом невидимого зображення на чітку картину буття на фотопапері. Магія творити дійсність, особливо її доступність будь-якому школяреві, зачаровувала, вабила сотні тисяч допитливих юнаків і дівчат. Так було тоді... А сьогодні все ще простіше: "мильницею" не володіє хіба що лінивий і  не допитливий громадянин, а також фотохудожник, який ніколи не опуститься до простого натискання на кнопку спуску фотокамери. Запитаєте: чому?

Усе дуже просто: адже фотографія може зберегти найпам'ятніші моменти нашого життя, і так хочеться, щоб вона була яскравою й цікавою, щоб її не соромно було показати своїм друзям і знайомим. А ось майстру ще потрібно створити нову (свою власну, так би мовити) реальність, написати світлом картину світу, який існує лише в його уяві. У житті людства трапляються різні знаменні події і щоб зберегти їх у чудовій якості, треба щоб хтось це відтворив. Кажуть, що мистецтву фотографії можна навчитися, просто потрібні терпіння і знання техніки зйомки. Але ви не вірте цьому! Звичайно, красиві й яскраві фотографії вам зможе зробити будь-який досвідчений фотограф, але тільки людина по-справжньому талановита і, якщо хочете, злегка одержима може сама створювати шедеври.

Адже крім фотокамери, нині й відеокамери на кожному кроці! "Сам собі режисер!", "Зніміть це негайно!" і т.д. і т.п. Тепер розумієте, чому у кінематографі розбирається кожний, а ось у музиці, живописі - все далеко не так легко зрозуміти.

Тому вітаючи всіх нас, хто хоча б раз у житті тримав у руках камеру-обскуру, із Всесвітнім днем фотографії, хочу нагадати легенду про покровительку всіх фотографів - святу Вероніку, яка подала втомленому Ісусу Христу по шляху на Голгофу пласт, щоб витер він кров і піт свої. І, о диво! На пласті тому відобразився на віки-вічні лик Спасителя!

Так що, як бачимо, першою фотохудожницею стала свята Вероніка. Хоч насправді перше закріплене фотозображення було зроблене у 1822 році французом Жозефом Нісефором Ньєпсом, але, на жаль, воно не збереглося. Тому першою в історії фотографією вважається знімок "Вигляд з вікна", отриманий тим же Ньєпсом у 1826 році за допомогою камери-обскури на олов'яній платівці, покритій тонким шаром асфальту. Експозиція тривала цілих вісім годин - при яскравому сонячному світлі!

А ось кольорова фотографія з'явилася вже у середині XIX століття. Перший стійкий кольоровий фотознімок був зроблений у 1861 році Джеймсом Максвеллом за методом трикольорової фотографії - трьома камерами з різними світлофільтрами.

До речі,  ще раз про асфальт - перший "фотопапір" також був з асфальту. Точніше, на мідну або скляну пластину наносився асфальтовий лак. Гадаєте, до чого цей історичний екскурс? Щоб не забували: фотографування - справа, звичайно, серйозна, але і творча, тобто,  весела. Давайте святкувати день фотографії з радістю!

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх