logo
dollar
euro

В Україні найпопулярніші ліки фальсифікують з розмахом. Один із фальсифікаторів засуджений

11:30 19.08.2013 eye 485
В Україні найпопулярніші ліки фальсифікують з розмахом. Один із фальсифікаторів засуджений

Виконавчому директору ТОВ "Торговий дім "Каскад-Медикал" нещодавно винесений вирок за ст. 321-1 УК та призначене покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини і устаткування для їх виробництва.

Передісторія така. У травні цього року Державна служба України з лікарських засобів разом СБУ виявила і зупинила діяльність TOB "Торговий Дім Каскад-Медікал", яке здійснювало імпорт та оптову торгівлю лікарськими засобами. Тоді на території підприємства знайшли не розфасовані та незареєстровані лікарські засоби. Серед них  – препарати відомого німецького виробника Біологіше Хайльміттель Хеель ГмбХ  "Траумель", "Цель Т"," Церебрум Композитум", "Дискус Композитум", "Вібуркол". Ці препарати увійшли до ТОП-20 за обсягами реалізації в Україні у 2012 році. Знайшлось на підприємстві, яке не мало ліцензії на виробництво ліків, а повинно було тільки ними торгувати, й обладнання для пакування лікарських засобів та їх маркування. Нелегальне виробництво працювало на території Василькова Київської області.

Під час позапланової перевірки фахівці Держлікслужби України та Головного Управління СБУ в м. Києві та Київській області виявили на території "Каскад-медікал" 3,9 млн. упаковок препаратів на суму близько 300 млн. грн. Крім того, на знайшли нерозфасовані та незареєстровані лікарські засоби з маркуванням німецькою мовою, упаковки українською мовою без зазначення номерів серій та термінів придатності, інструкції, а також запаковані лікарські засоби з маркуванням українською мовою.

Держлікслужбою України, згідно законодавства, були негайно вжиті заходи щодо тимчасової заборони та вилучення з обігу усіх серій 68-ти найменувань лікарських засобів з маркуванням виробника Біологіше Хайльміттель Хеель ГмбХ (Німеччина) за підозрою у фальсифікації.

Найбільшу загрозу для здоров’я споживачів становлять ін’єкційні форми цих препаратів, оскільки виявлена невідповідність належить до першого класу небезпеки лікарських засобів, що може призвести до виникнення загрози життю людини або тяжких наслідків для її здоров’я.


Наверхнаверх