logo
dollar
euro

На Херсонщині у лікарнях мешканці у десятки разів переплачують за діагностування

10:05 02.02.2016 eye 144
На Херсонщині  у лікарнях мешканці у десятки разів переплачують за діагностування

Мешканці Херсону при відвідування лікаря завжди сплачують «благодійний» внесок на «розвиток» лікарні. Принаймні саме так вони пишуть у заяві про внесок. Але у реальності пацієнти таким чином сплачують діагностичні послуги лікарні, які повинні бути безкоштовними.

Про це повідомляє місцеве видання Херсон

Місцеві депутати  на позачерговому зборі обговорювали цю проблему. За підрахунками начальника управління Охорони Здоров'я  по місту та області Світлани Межерицької,  кожного року необхідно отримувати до 12 млн. гривень коштів, аби зробити «безкоштовні» послуги  дійсно безкоштовними.

Проте, як зазначив Дмитро Ільченко, цих коштів у бюджеті немає. Він запропонував звільнити хоча б інвалідів та малозабезпечених а також матерів-одиначок від цього, так званого, «благодійної внеску», ну а всі інші на його думку в змозі оплатити всі аналізи.

По даним управління Охорони Здоров’я по місту та області люди переплачують у десятки разів за діагностику.

Собівартість загального аналізу крові становить 4,57 гривень на людину, аналіз крові на цукор - 5,70 гривень, загальний аналіз сечі - 4,35 гривень, кардіограма - 1,81 гривень, флюорографія - 62 копійки (без плівки, яка оплачується за державної програмі), рентген - 40,10 гривень, УЗД - 1,75 гривень. Але при цьому люді змушені сплачувати ще 100 – 200 гривень благодійного внеску, аби сплатити всі аналізи, і при цьому виходить, що людей просто ошукують.


Автор: Шведова Ірина
Наверхнаверх