logo
dollar
euro

Кадрові агентства штрафуватимуть за незаконне здирництво з шукачів роботи

12:17 18.08.2013 eye 351
Кадрові агентства штрафуватимуть за незаконне здирництво з шукачів роботи

Незаконне стягнення платні з шукачів роботи кадровими та рекрутинговими агентствами відтепер коштуватиме останнім 11,5 тис. грн. Так заявив цього тижня перший заступник Голови Державної інспекції України з питань праці Роман Зенов.

Хоча Закон України «Про зайнятість населення» діє в Україні з початку року, не був вироблений механізм дії штрафних санкцій.  Тепер ситуація змінилась. Затверджений і почав діяти Порядок накладення штрафів на роботодавців і кадрові та рекрутингові агентства, що порушують Закон «Про зайнятість населення». Зокрема, якщо з шукачів роботи агентство вимагатє платню, що заборонено, то це коштуватиме йому 10 мінімальних зарплат - майже 11,5 тисячі гривень. Це  має захистити українців від псевдопосередників, які насправді не надають послуг з працевлаштування.

Гривнею каратимуть і підприємства,  які надають посередницькі послуги у працевлаштуванні за кордоном без відповідної ліцензії. Штраф у цьому випадку становить 20 мінімальних зарплат –майже 23 тис. грн. Такий же штраф накладається за аутсорсинг та аутстафінг всередині країни без дозволу на це.

Сьогодні механізмом аутсорсингу та аутстафінгу всередині країни активно користуються деякі підприємства гірничо-металургійного комплексу, намагаючись за рахунок працівників мінімізувати видатки. Такі підприємства звільняють своїх співробітників та замовляють послуги у інших компаній, не надаючи їхнім співробітникам належних соціальних гарантій, які передбачені законодавством, у тому числі за роботу у шкідливих умовах. Відповідатимуть роботодавці фінансово і за масове звільнення без виконання усіх вимог законодавства.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх