logo
dollar
euro

Нардеп Царьов поділився своїм баченням "української специфіки", яка призвела до "торгової війни" та "сирного блокування"

13:58 16.08.2013 eye 356
Нардеп Царьов поділився своїм баченням "української специфіки", яка призвела до "торгової війни" та "сирного блокування"

У той час, коли прем’єр-міністра України Микола Азаров оперативно створює робочу групу з вирішення проблемних питань російсько-українського торгового співробітництва, яка має вивчити суть непорозумінь і до 19 серпня знайти шляхи їх вирішення, його однопартієць нардеп Олег Царьов на своїй сторінці в Facebook вже розповів українцям, де "собака" заритий і що потрібно росіянам від нашої держави.

Відомий русофіл та прихильник Митного союзу, Олег Царьов стверджує, що регулярно, по кілька разів щодня, телефоном спілкується із посадовими особами російської митниці і Россільгоспнагляду. За отриманою ним інформацією, Росія проводить перевірки на митниці з метою встановити, яка частина вантажів та товарів, декларованих як українські, насправді є українськими. Просто хочуть росіяни переконатись, що українці везуть до них не китайський і турецький ширвжиток, польське м'ясо та ін., які ввозяться на територію Митного союзу без держмита під виглядом товару, виробленого на Україні. Подібна інформація потрібна північним сусідам, начеб то для того, щоб оцінити втрати бюджетів країн МС від цього явища. Особливо актуально це у світлі можливого підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС.

"Я з'ясував, що цей захід тимчасовий і скоро вантажі підуть. Росіяни запевнили, що для компаній, у яких не виявлено порушень, проблем не буде. Виявлено і виявляється, зі слів росіян, досить велика кількість порушень. Наприклад, виявлена поставка бразильського м'яса під виглядом українського, - пише Царьов. -Росіяни вважають, що в разі підписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом кількість вантажів, що надходять на Україну без мит, збільшиться. Відповідно збільшиться і ризик реекспорту цих товарів на територію країн МС. Я так розумію, що в цьому випадку країни МС можуть ввести подібний режим перевірки вантажів як постійний".

Отже, доки уряди двох країн роблять "хорошу міну при поганій грі" - уряд Росії запевняє у непричетності до блокування українського імпорту на митниці, а уряд Україїни поводить себе так, наче й уявлення немає про причини суперечки, Царьов, і справді, простими словами розповідає: підемо у Європейський союз, Росія нам покаже "кузьку" і його мати на економічному і політичному рівні.

А ще Олег Царьов фактично звинуватив чиновників від ветеринарії в корупції та хабарництві. Так він говорить, що до нього, як до члена аграрного комітету парламенту звернулися великі виробники сиру з Південного Сходу України і нардеп тричі зв’язувався з Россільгоспнаглядом з приводу блокування поставки  сиру в Росії. Росіяни, начебто,  готові розглянути питання терміново за умови передачі їм українською стороною акта перевірки. Але українська ветеринарна служба вже протягом двох місяців не передає  його.

"У мене стійка впевненість, що вони не хочуть передавати документи росіянам до тих пір, поки не отримають бажані десять центів з кілограма сиру. Якщо проблема не буде вирішена, я буду готувати виступ з трибуни Верховної Ради і буду називати прізвища "відповідальних" товаришів. Ось така наша українська специфіка!" - пише нардеп, забуваючи, напевно, що на дзеркало нарікати непродуктивно. Адже саме влада створює і підтримує "специфіку" держави.


Наверхнаверх