logo
dollar
euro

Експерти пояснили з яких причин знецінюється гривня

6:55 24.01.2016 eye 576
Експерти пояснили з яких причин знецінюється гривня

Кажучи про гнучкий курс національної валюти, Нацбанк України займається тільки утриманням гривні на одному рівні, або обмежує її коливання в невеличкому діапазоні. Але, при цьому, не бере на себе відповідальність за її утримання, або збереження позитивної динаміки у майбутньому.

Про це розповів Ігор Шумило який є радником президента Київської економічної школи.

За його думкою,  єдиний обов’язок НБУ, принаймні який вона признає та виконує, є обов’язок перед МВФ  - утримання на певному  рівні чисті внутрішні активи та зовнішні резерви.

«Застосовуваний НБУ режим монетарного таргетування є найменш ефективним з усіх існуючих монетарних режимів, а наявність зобов'язання за зовнішніми резервам істотно обмежує можливості регулятора щодо стабілізації валютного ринку, - відзначає Ігор Шумило. - Але гірше те, що НБУ не пояснює українському суспільству мети своєї монетарної політики. Повний непрофесіоналізм і безпорадність комунікацій всього економічного блоку ще більше посилили недовіру з боку бізнесу і населення до національної валюти, зростання девальваційних, а відповідно, і інфляційних очікувань, відсутність підтримки НБУ з боку банківського співтовариства, а через банки - і головних суб'єктів валютного ринку ».

«Вихід Міністерства фінансів на ринок з продажем ОВДП на суму майже в 500 млн дол. Насправді означає створення саме владою ще більшого розриву між попитом і пропозицією на валютному ринку і є чітким сигналом утримуватися від продажу іноземної валюти, стимулюючи її покупку. Зрозуміло, що такі дії влади ще більше дестабілізують валютний ринок і сприяють посиленню девальваційних очікувань », - зазначає Шумило.

Експерти, також, зробили висновок, що за 2 роки реформ, наша економіка все одно залишилась сильно залежною від продажу на зовнішніх ринках сировини.

«Ціни і на руду, і на зернові знижуються. Особливо на чорні метали - ціна досягла мінімуму за 20 років, якщо дивитися на абсолютне падіння, то воно перевищило навіть падіння вартості нафти. Відповідно, приплив валюти в країну істотно скорочується навіть без урахування інших проблем, - пояснив ZN.UA Олександр Жолудь, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень. - На жаль, утримати курс на рівні 25-26 грн / дол. до кінця року в таких умовах буде досить складно».

Як раніше попереджали експерти, від зовнішніх цін на сировину, залежить бюджет, ЗВП, міжнародні резерви України, а також безробіття, інфляція та курс гривні.

 

 

 


Автор: Ірина Шведова

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх