logo
dollar
euro

Тиждень Полтави у Карпатах

16:10 13.08.2013 eye 756
Тиждень Полтави у Карпатах

Четверта літня літературна школа відбулася у селі Поляниця Івано-Франківської області з 5 по 10 серпня.

Проект був організований Центром літературної освіти, на рахунку якого вже не один подібний захід. Від нашого міста (як ми уже повідомляли раніше) туди потрапив Роман Повзик, учасник незалежного мистецького об’єднання "Magnum Opus".

Йому й слово:

"Коли тридцять три представника творчої молоді з багатьох куточків України і 10 професійних лекторів (письменників, видавців, організаторів) живуть і вчаться серед природи Карпат – це створює своєрідну атмосферу.

Тарас Прохасько, котрий вважається "без ста сторінок Маркесом", втілення доброти і мудрості — поетеса Богдана Матіяш, заглиблений у постійні пошуки Любко Дереш, документально-точний Юрій Макаров, прагматичний видавець Завен Баблоян, відкривач молодих творців Ростислав Семків, організатор Ірина Вікирчак — всі вони були вчителями для цих майбутніх творців.

лекція
Крім того, учасники мали і практичне завдання — 5 командам за день необхідно було створити повноцінний видавничий проект і представити його перед 2 видавцями. Концепції були різні, часом дивацькі, але дійсно сильні.

І все таки найбільше враження справив Тарас Богданович Прохасько. Здавалося, що він виник нізвідки, десь із-за гір, прочитав лекцію, котра була неймовірно схожа на стиль його творів і знову зник.

"Літератори не повинні переслідувати мету бути успішними. При написанні твору не треба марити гонораром, який дозволить купити тобі хатку в Карпатах чи на південному березі Криму. Не виключено, що при подібному підході ми можемо отримати хороший твір і все ж таки омріяну хатку в Карпатах. Однак, тоді це вже не буде література в тому найвільнішому, найкращому розумінні цього слова", — сказав Тарас Прохасько учням.

Тарас Прохасько і Роман ПовзикТарас Прохасько і Роман Повзик

Дуже часто трапляється, що мистецькі кола утворюють своєрідне ґетто, консервуються в ньому і не виходять за межі. Так бути не повинно, оскільки це гальмує розвиток. Подібні ж проекти дозволяють рухатися далі, дають цікаві знайомства і враження.

"Magnum Opus" не стоїть на місці. Незабаром Анна Єгорова і Андрій Коновалов вирушать у тур містами України (Ужгород, Мукачево,Тернопіль,Чернівці, Львів, Луцьк, Київ, Лубни, Полтава) в межах проекту "Мистецька тусівка on tour".

А уже у вересні чекайте від нас нових і цікавих мистецьких проектів".


Наверхнаверх