logo
dollar
euro

Що буде з гривнею найближчим часом

16:24 23.10.2017 eye 392
Що буде з гривнею найближчим часом

Перші 20 днів нового року світову фінансову систему лихоманить. Курс гривні виріс як мінімум на 5 %.
Ціни на нафту знижуються. Останній раз ми могли спостерігати таке зниження 13 років тому. Для України як для імпортера дане зниження надає позитивний вплив, але разом з тим, включаються інші процес у вигляді падіння цін на метал, залізну руду, сільськогосподарську продукцію.
Як припускають експерти, ціни в 2016 році зростатимуть такими ж темпами, як і в 2015 році.
Здешевлення сировини призведе до зниження виручки від експорту і зменшення надходжень валюти в країну.
Начальник відділу стратегічного планування UniCredit Bank так прокоментував даний механізм: «Наш бізнес і експорт не здатні генерувати достатньо валютної виручки для підтримки національної валюти та для оптимального наповнення міжбанківського ринку. Україна знаходиться між молотом і ковадлом, оскільки традиційний ринок збуту для українських експортерів в особі Російської Федерації повністю закритий, а до виходу на європейські ринки український бізнес ще не готовий»
У свою чергу слабка диверсифікація української економіки може погіршити і без того ослаблену економіку. Експортні позиції України підривають ще і китайські виробники.
Відповідно, гривня буде страждати із-за зниження світових цін на сировину, що негативно позначиться на експортній виручці.
Першим прогноз щодо погіршення гривні зробив UniCredit Bank, підвищивши до 27-27,5 грн/$.
Найгірший прогноз за вартістю гривні озвучила інвесткомпанія: ICU — 32 грн/$


Автор: Юрій Ким
Наверхнаверх