logo
dollar
euro

Цієї ночі полтавські романтики можуть загадувати бажання: наближається пік зорепаду

14:57 15.10.2019 eye 1124
Цієї ночі полтавські романтики можуть загадувати бажання: наближається пік зорепаду

У 2013 році любителям спостерігати за зоряним небом неодноразово уже випадала  можливість спостерігати за зоряним дощем.

І от цієї ночі зможемо спостерігати один із найяскравіших метеорних потоків, який щорічно з'являється в серпні з боку сузір'я Персея.

Метеорний дощ Персеїд можна спостерігати, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта-Туттля (він відкрив її в 1862 році). Комета наближається до Землі лише один раз на 133 роки, але через її хвіст Земля проходить кожного року. Уламки породи, що вилітають з ядра комети, потрапляючи до атмосфери Землі, спалахують у ній, наче зірки. Це явище можна бачити у будь-якій точці планети, але найяскравішим воно є у Північній півкулі.

У 2013 році пік метеоритного дощуПерсеїд припадає на безмісячну ніч з 12 на 13 серпня, що дасть можливість усім бажаючим поспостерігати за зорепадом. Метеори пролітатимуть зі швидкістю близько 212 000 км/год, і можна буде побачити до 100 окремих об'єктів на годину. Фахівці  НАСА припускають, що Персеїди цього року будуть особливо численними, а кількість виниклих болідів (метеорів з підвищеною яскравістю) поб'є всі попередні рекорди.

Найкраще спостеріганти за Персеїдами з 20.30 до 4.30. Максимум падаючих зірок можна буде побачити в досвітній час. Звичайно, за зірками краще спостерігати подалі від міських вогнів. І не забудьте загадати тільки хороші  й добрі бажання. А раптом вони здійсняться?


Наверхнаверх