logo
dollar
euro

Поради для лікування ГР

15:00 17.01.2016 eye 741
Поради для лікування ГР

В країні зафіксована підвищена небезпека зараження ГРВІ та грипом, тому лікар Євген Комаровський дав кілька порад для попередження та боротьби з захворюванням.

Лікар вважає, що не важливо який грип чи якого типа застуда, головне те, що всі вони  передаються повітряно-крапельним шляхом.

Комаровський зазначив, що якщо у вас чи вашої дитини немає антитіл для боротьби з хворобою, то ви захворієте. Але це не треба розцінювати як остаточний вирок. Для того щоб вони з’явились необхідно зробити щеплення чи перехворіти. Тільки в цих двох випадках ваш організм зможе перебороти вірус і не дати викликати хворобу.

Перше і головне, якщо ви вирішили все ж таки зробити щеплення, категорично заборонено сидіти в черзі де велика кількість хворих дітей та дорослих.

Але необхідно запам’ятати, що завдяки цьому щепленню ви будете захищені тільки від вірусу грипу і не від чого іншого.

У разі якщо ви прийшли до лікаря, і замість того, щоб вас лікувати він рекламує якусь аптеку і виписує вам велику кількість профілактичних пігулок, необхідно: перше - повідомити у спеціальні органи, друге - припинити ходити до цього лікаря і по третє - запам’ятайте на даний момент не існує  ні яких дійсно ефективних профілактичних засобів, теж саме стосується і «народних засобів» типу: часник, цибуля, лимон, тощо.

Тобто ніякі пігулки чи часник не здатні захистити вас та вашу дитину від будь-яких вірусів, зокрема вірус грипу. Всі ті пігулки, вітаміни, противірусні засоби чи  нібито стимулятори інтерфероноутворення – всі ці ліки з недоведеною ефективністю.

Тому самостійно, без призначення лікаря, купувати ліки не  треба. Ви витратите багато коштів, але це не принесе ніякого позитивного результату.

Для того щоб менше хворіти, лікар радить замість громадського транспорту пройти пішки декілька зупинок. «Бо джерело вірусу – людина і тільки людина.Чим менше людей, тим менше шансів захворіти.» - запевняє кандидат медичних наук.

Маска це хороша річ, але вона повинна бути тільки на хворому, а не на здоровій людині. Сам же вірус вона звичайно не зупинить, але краплі слини в яких його в достатку стримає.

Також медик приділив достатньо уваги тому, що руки хворого – це джерело бактерій та вірусів, бо він торкається свого обличчя, носа та рота. Тому ми повинні постійно мити руки, носити з собою гігієнічні вологі серветки. Краще користуватись картками аніж паперовими  грошима на яких також дуже багато вірусів та бактерій.

Багато з нас не розуміють, чому лікарі постійно кажуть, що коли в домі хворий потрібно постійно провітрювати, але при цьому на вулиці -20.

Виявляється вірусні частинки дуже довго зберігають свою життєдіяльність в сухому, теплому і нерухомому повітрі, але майже миттєво руйнуються в повітрі прохолодному, вологому і рухомому.

Тому гуляти можна стільки скільки ви захочете, підчепити вірус на вулиці практично неможливо. І демонстративно носити маску також немає потреби, краще дихайте свіжим повітрям.

Необхідна температура та вологість повітря в приміщенні - це 20 градусів та від 50%  до 70%. Зі слів лікаря, краще температура нижча аніж навпаки. Також просто необхідно частіше провітрювати приміщення та не давати вірусу можливості активізуватись, щоб перейти здоровій людині.

Крім цього не забувайте мити підлогу, таким чином ви будете зволожувати повітря, чи просто поставте зволожувач повітря, який є практично у кожній крамниці.

Головна порада кандидата медичних наук: « Краще тепліше одягніться але не вмикайте додаткові обігрівачі.»

 Бо вони як раз дуже висушують повітря, та створюють сприятливі умови для поширення вірусу.

Але не можна забувати про наші носики, бо якраз саме вони і є бар’єром для більшості вірусів.

У верхніх дихальних шляхах ,тобто носі, постійно утворюється слиз, він якраз і є основним бар’єром, який забезпечує роботу місцевого імунітету. Якщо вдома чи на роботі сухе повітря то слизові оболонки пересихають,  бар’єру між вашим організмом та вірусом майже немає. Тому  у людини з’являється більше шансів захворіти.

Комаровський не радить користуватись ліками для носа, бо більшість з них саме і сприяє пересиханню слизової оболонки.

Для зволоження носу необхідно взяти одну чайну ложку солі на один літр  кип’яченої води та прискати у ніс. Таким чином ви будете зволожувати свій ніс та не давати вірусу пробратися до вас.

«Чим сухіше повітря та більше народу, тим частіше необхідно пшикати - кожні 10 хвилин», - запевняє лікар.

 

Якщо в вас немає часу на готування - його можна купити в аптеці: фізіологічний або сольовий розчини - Салин,Аква маріс, Хумер, Маример, Носоль, тощо.

Також сольові розчини  можна використовувати для полоскання горла.

Але, якщо ви все ж таки захворіли, то зрозуміло, що треба йти до лікаря і не займатись самолікуванням- це тільки для нашого блага.

Євген Комаровський написав на цей рахунок дуже детальну інструкцію:

«Фактично єдиним препаратом, здатним зруйнувати вірус грипу, є Озельтамівір, комерційне ім`я - Таміфлю. Теоретично є ще одні ліки (Занамівір), але вони використовуються лише інгаляційно, та й шансів побачити його в нашій країні небагато.

Таміфлю реально руйнує вірус, блокуючи білок нейрамінідазу (ту саму N в назві H1N1). Таміфлю не їдять усі підряд при будь-якому чихові. Це і недешево, і побічних явищ багато, та й сенсу немає. Таміфлю використовують тоді, коли хвороба  важко протікає(ознаки важкого стану  ГРВІ лікарі знають) або коли навіть легко захворює людина з групи ризику - люди похилого віку, астматики, діабетики (хто належить до груп ризику, лікарі теж знають). Суть: якщо показане Таміфлю, то показано як мінімум спостереження лікаря і, як правило, - госпіталізація. Недивно, що з максимально можливою вірогідністю Таміфлю, що надходить в нашу країну, розподілятиметься по стаціонарах, а не по аптеках (хоча все може бути).

Ефективність при ГРВІ і грипі інших противірусних засобів досить сумнівна.

 Лікування ГРВІ взагалі і грипу зокрема - це не ковтання пігулок! Це створення таких умов, щоб організм легко з вірусом впорався.»-  підсумував доктор.

Також нам дали поради щодо самого процесу лікування та перебування вдома під теплою ковдрою.

«ПРАВИЛА ЛІКУВАННЯ:

 1. Тепло одягнутися, але в кімнаті прохолодно і волого. Температура 18-20 ° С (краще 16 ніж 22), вологість 50-70% (краще 80, ніж 30). Мити підлогу, зволожувати, провітрювати.

2. Категорично не примушувати їсти. Якщо просить (якщо хочеться) - легке, вуглеводне, рідке.

3. Пити (поїти). Пити (поїти). Пити (поїти) !!!

Температура рідини дорівнює температурі тіла. Пити багато. Компоти, морси, чай (у чай дрібно порізати яблучко), відвари родзинок, кураги. Якщо дитя перебирає - це буду, а це ні - хай п`є що завгодно, аби пило. Ідеально для пиття - готові розчини для пероральної регідратації. Продаються в аптеках і повинні там бути: регідрон, Хумана електроліт, гастролі, нормогідрон , тощо. Купуйте, розводьте за інструкцією, пийте.

4. У ніс часто закапуйте сольові розчини.

5. Всі "відволікаючі процедури" (банки, гірчичники, розмазування по тілу жиру нещасних тварин - кіз, борсуків .) - класичний совковий садизм і знову-таки психотерапія (треба щось робити). Парити дітям ноги (доливаючи окріп в тазик), робити парові інгаляції над чайником або каструлькою, розтирати дітей спиртовмісними рідинами - божевільний батьківський бандитизм.

6. Якщо надумали боротися з високою температурою - тільки парацетамол або ібупрофен. Категорично не можна аспірин.

Головна біда в тому, що тепло вдягти, зволожити, провітрити, не пхати їжу і напої - це по-нашому називається "не лікувати", а "лікувати" - це послати тата в аптеку ...

7. При ураженні верхніх дихальних шляхів (ніс, горло, гортань) ніякі відхаркувальні засоби не потрібні - вони тільки підсилять кашель. Ураження нижніх дихальних шляхів (бронхіти, пневмонії) взагалі не мають ніякого відношення до самолікування. Ліки пригнічують кашель (в інструкції написано "протикашльову дію") не можна категорично "!!!

8. Протиалергічні засоби не мають до лікування ГРВІ ніякого відношення.

9. Вірусні інфекції не лікуються антибіотиками. Антибіотики не зменшують, а збільшують ризик ускладнень.

10. Усі інтерферони для місцевого застосування і для ковтання всередину - ліки з недоведеною ефективністю або «ліки» з доведеною неефективністю.

11. Гомеопатія - це не лікування травами, а лікування зарядженою водою. Безпечно. Психотерапія (треба щось робити).

КОЛИ ПОТРІБЕН ЛІКАР

 ЗАВЖДИ !!!

Але це не реально. Тому назвемо ситуації, коли

Лікар потрібний обов`язково:

• відсутність поліпшень на четвертий день хвороби;

• підвищена температура тіла на сьомий день хвороби;

• погіршення після поліпшення;

• виражена тяжкість стану при помірних симптомах ГРВІ;

• поява ізольовано або в поєднанні: блідості шкіри; спраги, задишки, інтенсивного болю, гнійних виділень;

• посилення кашлю, зниження його продуктивності; глибокий вдих призводить до нападу кашлю;

• при підвищенні температури тіла не допомагають, практично не допомагають або дуже ненадовго допомагають парацетамол та ібупрофен.

 

Лікар потрібний обов`язково І ТЕРМІНОВО:

• втрата свідомості;

• судоми;

• ознаки дихальної недостатності (утруднене дихання, задишка, відчуття нестачі повітря);

• інтенсивний біль де завгодно;

• навіть помірний біль в горлі за відсутності нежиті (біль у горлі + сухий ніс - це часто симптом ангіни, яка вимагає лікаря і антибіотика);

• навіть помірний головний біль у поєднанні з блювотою;

• набряклість шиї;

• висип, який не зникає при натисканні на неї;

• температура тіла вище 39 ° С, яка не починає знижуватися через 30 хвилин після застосування жарознижуючих засобів;

• будь-яке підвищення температури тіла у поєднанні з ознобом і блідістю шкіри.»

Це посилання на статті Є.Комаровського:

Матеріали про ГРИП — http://www.komarovskiy.net/navigator/gripp.html

Все про ГРВІ (ОРВИ) - http://www.komarovskiy.net/navigator/orvi.html

 

 


Наверхнаверх