logo
dollar
euro

Порошенко викликали до суду по ділу «російської агресії»

3:12 20.01.2018 eye 417
Порошенко викликали до суду по ділу «російської агресії»

Шевченківський районний суд Києва викликав у якості свідка по ділу юридичного признання «російської агресії» президента України та представника з Російського посольства.

Він повинен дати « відповіді на прямі запитання»  щодо присутності російських військ на території України. Прецедентом такого діла, стали заяви Петра Олексійовича, щодо «вторгнення» Росії до України, які звучали неодноразово, але не привели до введення військового стану в країні та оголошення війни злочинцю.

Ця справа триває протягом року, проте кілька разів її відкладали.

За словами прихильників президента, ініціатори цього діла переслідують свої інтереси, а також ставлять під загрозу виконання Мінських угод.

Наскільки зрозуміло, вони натякають, що ініціювали це діло «сепаратисти», хоча не зрозуміло, якого рівня вони повинні бути, щоб це зробити. Не кожен може викликати президента країни на допит.

Заступник директора країн СНГ, експерт В. Жарихин, вважає, що Петро Порошенко намагається балансувати між позицією Німеччини та Франції, якім вигідно виконання Мінських угод, та Америкою в інтереси якої це не входить. 

«Порошенко балансує між позицією європейців - Німеччини та Франції, які зацікавлені в реалізації мінських угод, і позицією США, які в цьому абсолютно не зацікавлені, тому що ці угоди «в геополітичному плані відкидають Україну на ті позиції , на яких вона перебувала при Кучмі, а в подальшому при Януковичі - десь посередині між Євросоюзом і Росією ». «Сам Порошенко метається між цими позиціями, намагаючись задовольнити ту і іншу сторону, хоча вони певною мірою протилежні, тому йому все складніше це робити» - сказав експерт

Але інші експерти вважають, що це більше потрібно для зриву виконання Мінських угод та тиску на російську сторону в прийнятті тих чи інших рішень, які навіть можуть не мати відношення до Донбасу.

«Ця юридична метушня, казуїстика щодо війни з Росією елементарно може бути відволікаючим маневром, або додатковим чинником створення потрібного фону - русофобії, військового психозу, який потрібен як аргумент на переговорах у Мінську», - вважає Володимир Скачко.

 


Автор: Шведова Ірина
Наверхнаверх