logo
dollar
euro

Нідерланди знов згадали про Боїнг, щоб не пустити Україну до ЄС?

15:26 15.01.2016 eye 358
Нідерланди знов згадали про Боїнг, щоб не пустити Україну до ЄС?

Голова Міністерства закордонних справ Нідерландів Берт Кундерт у четвер на засіданні Європарламенту заявив, що найближчим часом планується створити міжнародний трибунал для розслідування катастрофу малазійського Boeing 777 в Україні. Голландський політик підкреслив, що у світлі перспективи підписання асоціації з Україною Європейський союз має бути впевнений у надійності нашої країни, як партнера.  

За декілька днів до цього прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте щодо українського питання заявив, що ми трохи неправильно розуміємо момент підписання Асоціації з ЄС: «Дехто вважає, що це перший крок до вступу в ЄС, але це не так. У нас є угоди про асоціацію з країнами Центральної  Америки, Близького Сходу, і вони не подають заявок на членство. Можливо, на вступ до пісенного конкурсу «Євробачення», але не до «Європейського союзу».

Складається враження, що через несприйняття голландським суспільством Асоціації з Україною (про що свідчать місцеві опитування) влада Нідерландів вирішила знайти вагому причину, щоб не йти проти думки власного народу. Адже риторика європолітиків щодо України в останні тижні помітно змінилася. Хоча одночасно, приміром, голландський прем’єр запевняє нас, що їхній референдум буде лише консультативним і не вплине на рішення влади ЄС.


Автор: Андрій Самойлов
Наверхнаверх