logo
dollar
euro

Опитування: Українці переконані, що Нідерланди налаштують ЄС проти України

14:07 14.01.2016 eye 655
Опитування: Українці переконані, що Нідерланди налаштують ЄС проти України

Опитування, проведене соціологічною групою «Рейтинг», свідчить, що більше 54% українців переконані, що головування Нідерландів у ЄС стане на заваді асоціації України з ЄС, а результати голандського референдуму матимуть вплив на думку й інших країн Європи. Лише 2% опитуваних вважають, що голандці жодним чином не вплинуть на процес підписання асоціації України з ЄС.

Надаємо, що з 1 січня строком на півроку Нідерланди стали головувати в ЄС. Їх політична програма фокусується на чотирьох ключових сферах: міграції та міжнародної безпеки, фінансів і надійної єврозони, Європи як новатора і творця робочих місць і перспективній кліматичній й енергетичній політиці.

6 квітня у Нідерландах відбудеться референдум з українського питання. Проте вже зараз місцеві опитування свідчать, що більше 75% голландців проти асоціації ЄС з Україною. Влада Нідерландів запевняє, що референдум носить лише рекомендаційний характер і не зможе скасувати заплановану асоціацію. Однак експерти і європейські політики виказують думку, що голандський уряд не лише не піде проти волевиявлення власного народу, а ще й матиме вплив на думку інших членів ЄС. Більше того, вирогідні подібні референдуми й в решті країн Європейського Союзу. А з огляду на антиміграційні настрої європейського суспільства та заходи, до яких зараз вдаються лідери Європи, асоціація України з ЄС зараз як ніколи перебуває під великою загрозою.


Автор: Андрій Самойлов
Наверхнаверх