logo
dollar
euro

У Європі можна позбутися роботи через користування Facebook

12:35 24.10.2017 eye 245
У Європі  можна позбутися роботи через користування Facebook

ЄСПЛ дозволив звільняти з роботи за пости й листування у Facebook

Ситуація, яка сталася з румунським інженером, змушує замислитися,– а чи та це Європа, в яку ми так прагнемо, і чи дійсно європейська судова система береже права людини?

Румунського інженера звільнили з роботи за те, що він у робочий час заходив на особисту сторінку у своїй соціальній мережі Facebook та вів там переписку зі своїм братом і дівчиною, цікавився станом їх здоров'я та особистого життя.

У цей час начальник, вирішивши перевірити, чим займається співробітник, зайшов на його сторінку в соціальній мережі. Помітивши там активність, він прийняв рішення звільнити румунського інженера.

Відчуваючи за собою образу і обмеження особистих прав, він подав позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), звинувачуючи начальника про втручання в приватне життя.

Судді Малої палати ЄСПЛ ознайомившись зі справою, відхилили позов, відстоюючи сторону роботодавця. На їхню думку, работодавець зобов'язаний вести перевірку особистих сторінок в соціальних мережах і стежити за тим, щоб співробітник не відволікався від виконуваної ним роботи.

Оскільки Мала палата ЄСПЛ відхилила позов, чоловік може подати апеляцію. У свою чергу ЄСПЛ може направити справу у Велику палату, де колегія з 17 суддів буде розглядати його діло ще раз.


Автор: Богдан Богуслав
Наверхнаверх