logo
dollar
euro

Свідоцтво про власну смерть можна вільно придбати за 17 тис. грн

17:38 19.10.2017 eye 598
Свідоцтво про власну смерть можна вільно придбати за 17 тис. грн

В Україні спостерігається все більше випадків махінацій з підробними документами. Такі послуги сьогодні пропонують різного роду сумнівні фірми. І якщо раніше справа обмежувалась в основному дипломами про освіту, то зараз асортимент значно розрісся, - повідомляє газета «Сегодня».

Так, наприклад, кожен охочий має можливість інсценувати власну смерть, придбавши собі свідоцтво усього за 17 тис. грн. Журналісти під виглядом клієнтів звернулися до однієї з таких контор, де їм відповіли, що фальшиві дані друкують навіть на справжніх бланках.

За словами правозахисника Едуарда Багірова, створення свідоцтва про смерть для живої людини в нашій країні сьогодні не рідкість, а поширена тенденція. Юрист розповідає, що у своїй практиці неодноразово зустрічався з випадками, коли громадяни робили з живої людини покійника.

Зазвичай такі афери влаштовують люди з великими грошима, які інсценують власну смерть, щоб потім легалізувати себе під іншим ім’ям з новими документами. Але бувають і випадки, коли на такі махінації йдуть і пересічні громадяни. Найчастіше це роблять, щоб уникнути переслідування.

Бувають і випадки, коли сама людина не причетна до подібного «інсценування». Багіров розповідаэ, що, наприклад, йому відома ситуація, коли чоловік поїхав до Європи на заробітки, а жінка таким чином «перевела» його до розряду покійників. Цинізм ситуації у тому, що вітчизняна юридична система є настільки недосконалою, що довести потім, що людина насправді жива, майже неможливо.

У діючому законодавстві жодна стаття Кримінального кодексу не передбачує інсценування смерті, але воно може бути розцінене як шахрайство. 


Автор: Андрій Самойлов
Наверхнаверх