logo
dollar
euro

Нашестя лисиць у Харкові

13:25 11.01.2016 eye 227
Нашестя лисиць у Харкові

Кількість лисячих вилазок в місто цієї зими дивує харків'ян, кожен реагує по різному - одні підгодовують тварин, як диких собак, інших, навпаки, лякає таке сусідство через загрозу сказу.

За даними екологів, в Харківських лісопарках проживають близько десяти лисячих сімейств. Руді хижачки рідко з'являються в жвавих районах міста, але в перші дні Нового року Харків переживав справжнє нашестя лисиць. Біля Стрілки місцеві жителі спостерігали двох лисиць, ще одна вибігала з парку Горького, а на Олексіївці до появи лисиці у дворах вже звикли - вона з'явилася там восени, та люди навіть підгодовують її.

Тварини перестали боятися людей - це ознака не дуже добра, але зрозуміла. Дикий звір повинен сторонитися людей. Але зараз зима, кормова база у лисиць збідніла, а в місті взимку скупчується велика кількість птахів, є відкриті сміттєзвалища.

На збільшення кількості лисиць можуть вплинути і природні причини. Наприклад,  циклічність розвитку популяції, при якій кількість тварин періодично то збільшується, то зменшується. Але точно сказати, чи стало більше лисиць у Харкові та його околицях, вчені не можуть: на подібні дослідження просто немає грошей.


Автор: Миколаєва Ганна

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх