logo
dollar
euro

Книгу Гітлера Mein Kampf почали продавати в магазинах Німеччини

15:27 08.01.2016 eye 248
Книгу Гітлера Mein Kampf почали продавати в магазинах Німеччини

Вперше за 70 років після Другої Світової Війни у Німеччині у відкритому доступі почали продавати книгу-маніфест  німецького диктатора часів Третього Рейха — Адольфа Гітлера.

«Майн Кампф» Гітлер написав у 1924 році в тюремній камері після провалу «Пивного путчу». Для німецького народу у той час вона стала своєрідною «Біблією». Ця книга містить елементи автобіографії з викладенням націонал-соціалістичної доктрини і претензій на світове панування. Тираж склав близько 12 з половиною мільйонів екземплярів. Її розсилали  по всіх німецьких школах, університетах, а також дарували молодятам у РАГСі.

Трагічні події Другої світової війни, роль Гітлера та небезпека його поглядів, які, звичайно, викладені у цій роботі, призвели до вилучення цієї книги по всьому світі та заборонам друкувати й розповсюджувати «Майн Кампф».

У Німеччині заборони на книгу не було, для протидії її публікації користувались авторським правом. По закону правовласником протягом 70 років аж до 2015 року, була влада Баварії (бо Гітлер проживав у Мюнхені, який є її столицею). Тепер, у наші дні, строк авторського права скінчився, і книга надійшла у користування широкою громадськістю.

Нове видання з коментарями та анотацією, випустив Мюнхенський інститут сучасної історії. Видавець вважає, що ця книга допоможе розвіяти брехливу інформацію, надану Гітлером.

Ця подія зустріла багато критики, адже багато експертів з різних сфер вважає, що публікація роботи Гітлера призведе до того, що ця книга допоможе "правим" екстремістам вільно поширювати свою ідеологію.

Директор Мюнхенського інституту сучасної історії — Андреас Віршінг —вважає, що цю працю повинні викладати у німецьких школах для того щоб діти аналізували та робили свої висновки. Про це повідомляє Deutsche Welle‎.

Але побоювання експертів зрозумілі, адже дитина в підлітковому віці, як пластилін — їй можна вселити у голову все, що завгодно. Багатьом дітям ще важко дійти дорослих, виважених висновків, тому є великий ризик, що книга посіє в декого зерна правого світогляду, що сприятиме поширенню неонацизму.


Автор: Ірина Шведова

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх