logo
dollar
euro

80 копійок на знешкодження олігархів

8:07 08.01.2016 eye 572
80 копійок на знешкодження олігархів

З цього року в Держбюджеті наявна окрема стаття для фінансування політичних партій. Їх функціонування обійдеться українцям у 400 млн гривень.

Нардепи запевняють громадськість, що таким чином вдасться обмежити вплив олігархів на діяльність партій і просування своїх інтересів, що допоможе становленню в Україні демократії. Депутат від «Блоку Петра Порошенка» акцентує, що кожен українець віддаватиме на це усього 80 копійок на місяць.

Політологи, експерти і журналісти вже розкритикували новий закон, звернувши увагу на те, що 400 млн замало для фінансування усіх політичних сил. Через те заяви, що олігархи перестануть вкладувати у них гроші, і партії, таким чином, стануть незалежними – чистої води популізм. Та й зрозуміло, що великий бізнес у жодному разі не відмовиться від своїх інструментів політичного впливу, більше того, в нас олігархи самі є членами партій та народними депутатами або мають у їх складі своїх ставлеників.

Враховуючи, як багато статей соціальних виплат було виключено цього року, «незначні» 400 млн гривень вбачаються вже в іншому світлі.

Нагадаємо, що згідно з Держбюджетом-2016 нардепи скоротили виплати матерям-одиначкам, прибрали безкоштовне харчування для школярів, заморозили пенсії та обклали їх 15-% податком. Загалом було прийнято 38 законодавчих актів, які мали вплив зменшення кількості пільг та соціальних виплат. 

 

photo_2016-01-08_13-20-53

 


Автор: Андрій Самойлов
Наверхнаверх