logo
dollar
euro

Українцям радять поступово переходити на святкування Різдва 25 грудня

11:02 20.01.2018 eye 379
Українцям радять поступово переходити на святкування Різдва 25 грудня

Голова греко-католицької церкви Святослав Шевчук в ефірі польського радіо «Марія» виказав підтримку ідеї влади з приводу перенесення святкування Різдва на 25 грудня. З його слів, так робить весь цивілізований світ, тому і Україна теж повинна стати католицькою.

Святослав Шевчук не розуміє, чому більшість уніатів в українських діаспорах за кордоном святкують Різдво за григоріанським календарем, а Україна досі віддає перевагу юліанському. Більше того, за уявленнями священослужителя, «усі мають переходити на григоріанський календар, так вже роблять не лише католики, а й православні».

Церква в усі часи була інструментом впливу і потужним засобом формування громадської думки. Останні тенденції свідчать про те, що разом із євроінтеграційними  процесами Україну поступово переформатовують на західний варіант віросповідання. Так, цього року у різдвяну ніч в ефірі першого каналу Українського радіо замість традиційного різдвяного служіння з православних храмів транслювали службу Української греко-католицької церкви.

Нагадаємо, уніатське віросповідання більш притаманне західним регіонам України – там проживає переважна більшість вірян приходу УГКЦ. Як свідчить статистика, понад 65 % України вважає себе православними, до Української греко-католицької церкви відносить себе лише 11 % вірян

Загальнонаціональне опитування з питань віросповідання  було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Ukrainian Sociology Service з 25 грудня 2014 року по 15 січня 2015 року на замовлення Міжнародного центру перспективних досліджень. Всього опитано 4413 респондентів. Результати були оприлюднені у квітні. 


Автор: Ірина Шведова
Наверхнаверх