logo
dollar
euro

Як перетнути митний кордон за правилами

10:53 07.08.2013 eye 13988
Як перетнути митний кордон за правилами

Мандрівка за кордон уже давно стала звичною справою для багатьох українців. Ми виїжджаємо з України відпочивати, у відрядження, в гості. А щоб від поїздки залишилися лише приємні спогади, раджу ознайомитись із тим, що можна вивезти, а що дозволяється привезти з собою. Зупинимось на цьому докладніше.

В яких випадках можна не заповнювати митну декларацію?

При перетині громадян через кордон діє спрощена система митного контролю, тобто, "червоних" та "зелених" коридорів. "Червоні" - призначені для громадян, які перевозять готівку (в сумі понад 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу)  чи товари, що мають бути задекларовані. "Зелені" коридори - для людей, яким немає чого декларувати.

Проходьте по “зеленому” коридору, не заповнюючи декларацію, у разі ввезення особистих речей. Перелік таких речей містить стаття 370 Митного кодексу України. В їх числі, зокрема:

* два мобільні телефони, одна відеокамера, один фотоапарат, два переносні персональні комп'ютери;
* спортивне спорядження;
* особисті прикраси, які були в користуванні;
* одяг, взуття, призначені виключно для власного користування;
* 500 мл туалетної води та/ або 100 мл парфумів.

Відповідно до статті 374 Митного кодексу України громадяни мають право  ввозити без оформлення декларації (за умови, що особа, яка ввозить товари на митну територію, в'їжджає в Україну не частіше одного разу протягом доби):

* товарів на суму, що не перевищує 1000 євро та загальна вага яких не перевищує 50 кг, у разі ввезення таких товарів повітряним сполученням;
* товарів на суму, що не перевищує 500 євро та загальна вага яких не перевищує 50 кг, у разі ввезення таких товарів іншим способом, ніж шляхом повітряного сполучення, наприклад автівкою.

Купив за кордоном шубу за 1500 євро. Яким коридором прямувати?

Сума вашої покупки перевищує норму безмитного ввезення (1000 євро літаком, іншим транспортом – 500 євро), а, отже, прямуйте “червоним” коридором, заповнивши митну декларацію. У цьому разі доведеться сплатити ввізне мито у розмірі 10 відсотків, а також  податок на додану вартість (оподатковується сума, яка перевищує дозволені 1000 або 500 євро, або 50 кг).
Вам належить користуватися "червоним" коридором, обов’язково заповнивши митну декларацію, якщо ви везете, зокрема:

* зброю та боєприпаси;
* наркотики й наркотичні засоби та пристосування для їх вживання;
* предмети старовини й мистецтва, що є художньою, історичною, науковою чи іншою культурною цінністю;
* коштовне каміння у вигляді сировини або оброблене;
* ювелірні та інші побутові вироби з дорогоцінних металів та коштовного каміння, включаючи лом цих металів, майнові документи; будь-які товари народного споживання, якщо законодавством України передбачено обмеження їх переміщення через митний кордон тощо.

Щоб не виникало проблем на митниці, варто завчасно ознайомитись не тільки з вітчизняними митними правилами, а й з правилами вивозу продукції тієї країни, звідки ви в’їжджаєте.

Стосовно заповнення митної декларації, то спеціалісти радять оформлювати її не тільки в тих випадках, коли перевищена норма безмитного ввезення, але й тоді, коли ви їдете за кордон з коштовними речами (коштовні ювелірні прикраси, ноутбук). Їх краще задекларувати, щоб при поверненні на ці товари вам не нарахували мито.

Ми відлітаємо за кордон на відпочинок. Маємо намір купити там телевізор і відеокамеру. Які правила ввезення такої техніки?

Якщо ви купуєте за кордоном техніку для особистих потреб, то при поверненні додому будуть діяти загальні правила ввезення. Це означає: якщо вартість покупок становить не більше 1000 євро, а вага - до 50 кг, ідіть "зеленим" коридором. Однак, часто буває, що річ (техніка, одежа), яка куплена за кордоном, у нашій країні коштує дорожче. Тож, щоб не виникло питань на митниці, зберігайте чеки. Інакше митники вправі самостійно визначити ціну, використовуючи дані про вартість аналогічних товарів.

Тепер щодо продуктів харчування. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 434 громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

* в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2-х кілограмів, кожного найменування на одну особу;
* без упаковки - у кількості, що не перевищує 2-х кілограмів кожного найменування на одну особу;
* без упаковки - неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу.
 
Зарубіжний алкоголь як сувенір. Скільки можна ввезти?

Чимало наших співвітчизників, повертаючись з-за кордону, везуть як сувенір вино, віскі, лікер. Закуповуючи їх, особливо "не розкошелюйтесь", оскільки митні правила щодо їх ввезення досить, суворі. А саме.
Громадяни, якi досягли повноліття, можуть ввозити алкогольнi напої та тютюновi вироби на митну територiю України в ручнiй поклажi або супроводжуваному багажi без сплати митних платежiв та без письмового декларування у таких кiлькостях iз розрахунку на одну особу:

* 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамiв тютюну, або цi вироби в наборi загальною вагою, що не перевищує 250 грамiв;
* 5 лiтрiв пива, 2 лiтри вина, 1 лiтр мiцних (iз вмiстом спирту бiльш як 22 відсотки) алкогольних напоїв.

Неповнолітнім ввезення алкогольних напоїв взагалі не дозволяється.


Наверхнаверх