logo
dollar
euro

Полтавців змушують платити за утримання будинків більше, ніж в інших обласних центрах

17:06 06.08.2013 eye 1275
Полтавців змушують платити за утримання будинків більше, ніж в інших обласних центрах

Як ми вже повідомляли, міськвиконком прийняв рішення про підвищення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.

Збільшувати їх хочуть диференційовано – для кожного будинку «персонально». У результаті цього плата за послуги збільшиться нерівномірно: комусь доведеться платити вдвічі, а комусь і в тричі більше, ніж зараз. Погодьтесь, є величезна різниця між тим, що платять зараз, приміром, за однокімнатну квартиру в 33 кв.м. (при нинішніх тарифах це приблизно 30 гривень) і тим, що платитимуть, якщо міськвиконкомівське «покращення» втілиться у життя. Тоді, приміром, при тарифі 2,868 грн. за кв.м. власник однокімнатки платитиме близько 95 грн. І не факт, що комунальники почнуть робити те, чого ніколи не робили: виконувати умови того куцого договору, який пропонуватимуть для підписання.

Тим часом, за даними Мінрегіону, рівень відшкодування затвердженими тарифами фактичної собівартості у Полтаві становить 78%. Звичайно ж, ці дані надавала полтавська влада. Зауважте, він менший  не в двічі чи тричі, а тільки  на 22%. Отже, виникає величезне питання щодо економічної обгрунтованності  тарифів, запропонованих міськими очільниками. У разі, якщо ці тарифи таки увійдуть у життя полтавців, їм доведеться платити більше, ніж мешканцям практично всіх обласних центрів. Більше навіть тих, де тарифи покривають 100% собівартості. Не обгонимо тільки столицю. Але, на нашу думку, некоректно порівнювати доходи людей у Полтаві та Києві.

Переконатися в цьому ви зможете, ознайомившись з таблицею Мінрегіону, де вказані тарифи у обласних центрах, Киві та Севастополі.

zhytlo_2013_07_01


Наверхнаверх