logo
dollar
euro

Кримчанам доведеться виплачувати свої кредити в українських банках

13:40 17.08.2019 eye 266
Кримчанам доведеться виплачувати свої кредити в українських банках

У березні 2014 року Крим за результатами двох референдумів став частиною Росії.  Головним питанням першого було, чи хочуть кримчани залишитись в Україні. І після того, як результат голосування показав, що більше 90 % мешканців проти перебування у складі України, був проведений другий референдум.  І саме тоді було поставлене питання, у якому вигляді існуватиме Крим після від’єднання від України.  Були запропоновані декілька варіантів, серед яких - Крим, як самостійна одиниця у якості частини Росії, а також знову у складі України, тільки з більшими повноваженнями.

Більшість проголосувало за те, щоб Крим став частиною Росії. І на основі цього референдуму було прийняте рішення щодо входження Криму до правової зони РФ.

Коли вже офіційно Крим став російським, українські банки залишили Крим через постанову в.о. Президента України Турчинова про заборону проведення будь-яких фінансових операцій на території півострову. Деякі структури повністю виконали свої обов’язки перед вкладниками, інші ж просто зникли в один день.

Виплату усіх вкладів, що перебували у недобросовісних українських банках, взяв на себе російський Фонд захисту вкладників. Зрозуміло, що кредити ніхто сплачувати не міг, бо українські банковські структури жодних умов для цього не створили і просто пропонували їхати на материкову частину і вже там віддавати кошти.

На той час, і в принципі, досі ніхто із кримчан  не був згодний їхати на Україну, бо політичні репресії з бокувлади та силових структур зайвий раз показували справжнє ставлення до людей, які проживають у Криму.

Було багато випадків, коли в кримчанина рвали на шматки паспорт на кордоні із Україною, чи, ще гірше, забирали у СІЗО та відкривали кримінальне провадження за статтею «Зрада Батьківщини».

Через два роки все ж приймається рішення щодо виплати кредитів в українські банки, але на особливих умовах. 

Російська компанія «Фондовий конверс- центр» викупила борги кримчан по кредитах. Компанія співпрацювала тільки з тими банками, хто повністю виконав свої обов’язки перед вкладниками. А саме «Альфа-банк» та «Сбербанк Росії», які є дочірніми компаніями російських банків.

Тепер в кримчан з’явилась змога віддати борги, бо раніше, навіть, якщо хтось і хотів, то не мав такої можливості.

Зрозуміло, що вже пройшло майже два роки, і пені за несплату великі, але це не повинно турбувати кримчан, бо вони не винні в тому, що влада України перекрила українським банкам доступ до Криму.

І тому ті, хто заборгував українським банкам, зараз повинні будуть сплатити тільки те, скільки по факту в них залишилось. Якщо позичальникові залишалося виплатити 500 гривень, то він віддасть  500 гривень без штрафів.

Що буде з кредитами в інших банках, поки не відомо. Питання, який з російських банків і в якого українського викупить кредити кримчан, ще вирішується.

 

Фото: http://images.aif.ru/005/780/fa431b9c021508ee236dbbfb3afce481.jpg

 


Автор: Шведова Ірина

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх