logo
dollar
euro

Де раки зимують?

0:25 21.01.2018 eye 353
Де раки зимують?

Кожен з нас знає такий вислів «Я тобі покажу де раки зимують!», який використовується в жартівливій формі, для висловлювання погрози чи невдоволення.

Виходячи із змісту вказаного вислову багато хто вважає, що раки зимують десь далеко від місць свого літнього перебування.

Хоча іхтіологія повідомляє, що в зимовий період місця свого проживання, раки особливо не змінюють. А лише для того, щоб не загинути зміною від морозів, раки опускаються на саме дно ставка чи річки, де температура води вища. Вони не впадають в анабіоз подібно деяким мешканцям водойм, а продовжують жити в своїх норах, інколи виповзаючи з них для пошуків їжі.

В інший час рак уповільнено живе в норі. Хоча, самки раків активніші в цей період, через те, що самки відкладають собі на борошко ікринки та протягом 8-ми місяців оберігають їх.

А, що ж стосується в правду про зимівлю раків, то тут є своя теорія, яка підтверджується історичними фактами. А саме, за часів Київської Русі був такий вид страти, коли особу топили взимку в ополонці і його тіло, як результат, потрапляло на дно річки, де і зимують раки.

Так, що в кожному жарті і доля правди.


Наверхнаверх