logo
dollar
euro

Фільм, знятий на Полтавщині, увійшов у п’ятірку шедеврів світового кіно ЮНЕСКО

17:33 09.12.2015 eye 612
Фільм, знятий на Полтавщині, увійшов у п’ятірку шедеврів світового кіно ЮНЕСКО

Кінофільм "Земля", який у 1930 років зняв український режисер Олександр Довженко, серед п’ятірки шедеврів світового кіно від ЮНЕСКО. Цю стрічку знімали у Шишацькому районі Полтавської області.

8 грудня у Києві на прес-конференції голова Міжнародного фонду культурного співробітництва Влада Литовченко повідомила, що ЮНЕСКО до свого 70-річчя склала список список із п’яти кінострічок, що будуть представлені на Фестивалі світових шедеврів.

Серед цих шедеврів опинився і фільм "Земля". Стрічка входить до так званої "української трилогії" Олександра Довженка ("Звенигора", "Арсенал", "Земля"). Сам письменник був також сценаристом фільму.

З липня по листопад 1929 року цю стрічку знімали у Шишацькому районі. Саме Полтавщину бачать глядачі по всьому світу.

Прем’єра німого фільму Олександра Довженка "Земля" відбулася 8 квітня 1930 року - 85 років тому. Вже за 9 днів була знята з показів. Як офіційно пояснили, через "натуралізм та замах на звичаї".

"Радість творчого успіху була жорстоко подавлена страховинним двопідвальним фейлетоном Дем’яна Бєдного під назвою "Философы" в газеті "Известия". Я буквально посивів і постарів за кілька днів. Це була справжня психічна травма. Спочатку я хотів був умерти" - писав Довженко у своїй "Автобіографії".

Натомість за кордоном фільм визнали одним із найпоетичніших у світовому кіно. Після прем’єри у Берліні про українського письменника і режисера з’являється 48 публікацій, у Венеції італійські кінематографісти називають Довженка "Гомером кіно".

Так у 1958 році на Всесвітній виставці в Брюсселі за результатами опитування серед 117 видатних критиків і кінознавців із 26 країн світу, "Землю" було названо десятою серед 12 найкращих картин усіх часів і народів. Тоді ж фільм реабілітували у Радянському Союзі. Але Олександр Петрович помер за 2 роки до того.

Довідка: Олександр Довженко (1894, Сосниця Чернігівської області – 1956, Москва) - український та радянський письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.


Автор: Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання "Magnum Opus"
Наверхнаверх