logo
dollar
euro

У Полтаві під час вуличної акції експрес-тестування не виявило жодної ВІЛ-позитивної особи

11:27 22.10.2017 eye 384

Учора, 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, у центрі Полтави проходило безкоштовне та анонімне експрес-тестування на ВІЛ-інфекцію. Акція проводилась з ініціативи БО "Світло надії" спільно з управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради та Полтавським обласним центром профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом.

 У рамках акції  полтавцям роздавали контрацептиви, а 51 містянин пройшов тестування. За результатами експрес-тесту не виявлено жодної ВІЛ-позитивної особи. Крім експрес-тестування   роздача контрацептивів.

"За даними статистики, майже 80% нових випадків припадає саме на статевий шлях інфікування ВІЛ, тож один із шляхів стримування епідемії – розумне статеве життя. Ми прагнемо сформувати у молоді стереотип "Немає презервативу – немає статевого життя", - зазначає керівник напрямку адвокації БО "Світло надії" Сергій Жук.

Станом на 1.11.2015 р. на обліку у Полтавському обласному центрі профілактики Віл-інфекції та боротьби зі СНІДом перебуває 3192 людей, з них – 1241 у м. Полтава. За 10 місяців поточного року взято на облік 377 осіб. Безкоштовне АРВ-лікування у Полтавській області наразі отримують 1556 людей. Майже 80% ВІЛ-інфікованих полтавців, які на даний час перебувають на диспансерному обліку – віком від 20 до 40 років. У 2015 році від СНІДу на Полтавщині померло 76 осіб. За весь час епідемії , починаючи із 1987 р. – 963.

Кожен полтавець може безкоштовно протестуватись в поліклініках міста або за такими адресами:

- пров. Госпітальний, 5а – Полтавський обласний центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом;

- вул. Калініна, 36 – кабінет довіри;

- вул. Артема, 28 А – БО "Світло надії".


Автор: За інформацією сайту міської влади
Наверхнаверх