logo
dollar
euro

Візит у Полтаві Патріарха Філарета

10:01 30.11.2015 eye 488

29 листопада 2015 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав з архіпастирським візитом Полтавську єпархію. Про це повідомляє Церква.info.

Перед входом до Успенського кафедрального собору Святійшого Владику зустріли вихованці недільної школи, які привітали Предстоятеля Київського Патріархату віршами, піднесли йому коровай та квіти.

Предстоятель Київського Патріархату відслужив  Літургію, під час якої  звернувся до громади Успенського собору з проповіддю про духовну велич святого Паїсія Величковського.

Наприкінці Літургії Святійший Владика виголосив "Молитву, яка читається у дні неспокою та нашестя ворогів на Державу і Вітчизну нашу", а потому освятив меморіальну дошку перед входом до Успенського собору на честь святого преподобного Паїсія Величковського - родимця Полтавського.

Святійший Патріарх Філарет відзначив церковним орденом святителя Миколая Чудотворця Сергія Козлова, директора Духовно-культурного центру імені преподобного Паїсія Величковського, який діє при Успенському соборі.

Сергій Козлов підніс у подарунок громаді Успенського собору унікальну ікону "Житіє святого преподобного Паїсія Величковського".

Предстоятель Київського Патріархату відзначив медалями "За жертовність і любов до України" активних волонтерів Полтавської єпархії.

Наприкінці урочистостей архієпископ Федір подякував Святійшому Владиці за візит до Полтави та розповів присутнім про видану силами Полтавської єпархії книгу "Автобіографія і житіє преподобного Паїсія Величковського" сучасною українською літературною мовою.

Увечері 29 листопада  у приміщенні Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя відбулася урочиста академія присвячена Дню пам'яті преподобного Паїсія Величковського та Архіпастирського візиту Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до Полтави.

Святійший Патріарх Філарет виступив з промовлю, в  якій закликав полтавців єднатися в ім'я перемоги.

Предстоятель Київського Патріархату відзначив медалями "За жертовність і любов до України" полтавців, які віддали своє життя в україно-російській війні на Донбасі. Присутні вшанували нагороджених стоячи. Медалі з рук Архіпастиря прийняли матері та дружини загиблих героїв.

Також цього дня з рук Святійшого Владики свої нагороди отримали лауреати щорічної єпархіальної премії імені преподобного Паїсія Величковського. У номінації "Духовне відродження" премію отримав протоієрей Володимир Макогон. У номінації "Література" нагороджено Віктора Сердюка, у номінації "Мистецво" нагороду отримав Юрій Самойленко, у номінації "Наука" - Віта Серапин, у номінації "Громадська діяльність" нагороди отримали: Леонід Гонтар, Сергій Михайлик, Інна Побережнюк, Ірина Урдзік та волонтерська ініціатива "Полтавський батальйон небайдужих". Завершилася урочиста академія симфонічним концертом оркестру Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя.


Наверхнаверх