logo
dollar
euro

У Полтаві відзначили триріччя відкриття виставкової зали Духовно-культурного центру імені преподобного Паїсія Величковського

10:52 23.10.2017 eye 428

27 листопада 2012 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відкрив виставкову залу Духовно-культурного центру імені преподобного Паїсія Величковського.

"Ця виставкова зала відкрита для того, щоб стати притвором храму Божого", – сказав Його Святість. – "Через цю залу невіруючі повинні приходити до віри й милуватись не тільки мистецтвом, тому що мистецтво само по собі нічого не значить, якщо воно не приводить до джерела краси. А джерелом всякої краси є Бог. І тому, якщо ми шануємо красу, то ми повинні шанувати джерело краси – Бога".

Першою у виставковій залі проходила унікальна виставка старовинних ікон із приватних збірок полтавських колекціонерів "Православна ікона XVIII – початку XX століття". Наразі там відкрита виставка сучасних ікон "Христос рождається, славіте!" з творчого доробку майстрів сімейної іконописної майстерні "Небо на землі" з  Миколаїва.

За три роки в Духовно-культурному центрі ім. преподобного Паїсія Величковського Свято-Успенського кафедрального собору проведено чимало цікавих заходів:

- 22 виставки, на яких були широко представлені як твори мистецтва – живопис, графіка, народна творчість, так і німі свідки багатовікової історії українського народу: старовинні прикраси, одяг, рушники й інші предмети побуту, нагороди, світлини;

- презентації документальних фільмів та книжок на історичну та мистецьку тематику;

- літературно-музичні вечори;

- започатковано проведення пересувних виставок.

Були також проведені три благодійні виставки полтавських митців, за допомогою двох з них було зібрано  22,5 тисячі грн., які поділили між 9 дітьми 2014-2014 років народження, батьки яких загинули в зоні АТО, а третю виставку ще не завершено, кошти  продовжуєють збирати.  Бблагодійна виставка творів мистецтва для збору коштів дітям, батьки яких загинули в зоні АТО, тепер працює на постійній основі. Це означає, що будь-який художник може надати свою роботу й таким чином взяти участь у цьому заході.  Полтавеці можуть придбати роботу й долучитись до благодійності.

Про це повідомляється на сторінці Центру у Фейсбук.


Наверхнаверх