logo
dollar
euro

У Полтаві До Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні відкрилася документальна виставка

23:37 17.10.2017 eye 402

У Полтавському краєзнавчому музеї  імені В.Кричевського  27 листопада відкрилась виставка "Спротив геноциду" до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні.

Виставка  складається з 18 стендів і висвітлює  дії повстанського руху, який  вважають причиною геноциду українців. Українці наприкінці 1920-х років намагалася чинити спротив злочинному більшовицькому режимові. Селяни виходили з колгоспів, забирали назад своє майно, визволяли заарештованих односельців, у відчаї здійснювали терористичні акти проти представників влади. За даними Інституту національної пам’яті, упродовж 1930 р.  в Україні відбулося більш як 4 тис. виступів, у яких взяли участь близько 1,2 мільйона селян. Селянські заворушення відбувалися у багатьох місцевостях центральної України, у тому числі на Полтавщині. На виставці представлений післявоєнний та післяреволюційний періоди, унікальні архівні документи ГДА СБУ.

На Потавщині дослідники встановили майже 600 масових місць поховань загиблих під час Голодомору. Дослідження цієї трагедії триває досі.

В урочистому відкритті виставки взяли участь перший заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Юрій Варченко, начальник управління культури Геннадій Фасій, представники громадських організацій, студентство та журналісти.

В Україні в 1932-1934 роках від голоду померли близько 4 млн осіб, або 13% всього населення, найбільше постраждали Київська та Харківська області  (до складу Харківської області на той чаас входили також більшість Сумської, Полтавської та деякі райони Київської областей.) Про це свідчать результати дослідження, проведеного Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України спільно з американськими дослідниками, які оприлюднила провідний науковий співробітник Інституту Наталія Левчук у четвер, 26 листопада, на прес-конференції в Києві.


Наверхнаверх