logo
dollar
euro

Велотуристи проекту "Мандруймо Полтавщиною" продовжують створення нових туристських маршрутів

7:22 03.08.2013 eye 825
Велотуристи проекту "Мандруймо Полтавщиною" продовжують створення нових туристських маршрутів

Цього разу вони побували в селі Хомутець, що неподалік курортного міста Миргород. Тут знаходиться маловідомий зразок української садиби кінця 18 - початку 19 століття - палац Муравйових-Апостолів.

Маєток належав родині Апостолів, представники якої добре прислужилися Україні в різні роки як військові. У радянські часи тут розміщувалися аудиторії ветеренарно-зоологічного технікуму, функціонував історичний музей. Припинення фінансування призвело до припинення ремонтних робіт, став протікати дах, палац став руйнуватися: стіни завалилися, в фундаменті утворилася шпарина. Стан споруди - аварійний. Музей припинив своє існування: частина експонатів перейшла в підвали головного корпусу технікуму. Крім того, у Муравйових-Апостолів була велика бібліотека, але, що з нею сталося – невідомо.

Палац стоїть посеред пейзажного парку, який є одним із чотирьох на Полтавщині парків-пам'яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. У ньому ростуть липа, береза, граб, деяким деревам понад 200 років!

Найбільшою цінністю парку є дуб-трійця, посаджений Іваном Матвійовичем Муравйовим-Апостолом на честь своїх синів Сергія, Матвія та Іполіта.

За палацом знаходиться ставок, який зараз захаращений і потребує очистки. А в роки розквіту маєтку на ставку був острівець з альтанкою.

Минулого року в палаці відбулася "битва" екстрасенсів, в якій взяв участь американський мільйонер Ніколас Короб'їн, нащадок власників маєтку. Він мріє відновити маєток, і разом з  екстрасенсами з'ясовували невідомі сторінки історії та прокляття знаменитого роду.


Наверхнаверх