logo
dollar
euro

Відтепер полтавці знатимуть, як голосують депутати в місцевих радах

8:19 27.11.2015 eye 204
Відтепер полтавці знатимуть, як голосують депутати в місцевих радах

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Ним вносяться зміни до частини третьої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до яких рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням. Винятком є тільки обрання на посади в раді, висловлення недовіри сільському, селищному, міському голові, голові районної, обласної ради. У цих випадках законом передбачене таємне голосування.

Законом також передбачається, що результати поіменного голосування підлягатимуть обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". Пропонується, щоб на офіційному веб-сайті ради розміщувались в день голосування і зберігались протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Наголошується, що результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.

Сподіватимемося, що інформацію про поіменне голосування побачимо невдовзі й на сайті Полтавської міськради. Щоправда, треба взяти до уваги, що новий-старий мер Полтави схильний до ігнорування рішень  Верховної Ради, уряду і президента.


Наверхнаверх