logo
dollar
euro

Традиційно на початку серпня у Полтаві обговорюють переваги грудного вигодовування немовлят

14:21 02.08.2013 eye 1919
Традиційно на початку серпня у Полтаві обговорюють  переваги грудного вигодовування немовлят

Уже традиційно з 1 по 7 серпня проходить на Полтавщині, в рамках Всеукраїнського тижня грудного вигодовування, прозодить семіна-конференція, присвячена проблемам грудного вигодовування немовлят.

Щороку Всесвітній Альянс проголошує початок кампанії, і традиційно вона проводиться протягом 40-го тижня року, що символізує 40 тижнів вагітності жінки до народження дитини. Цьогорічний девіз тижня – «Підтримка грудного вигодовування: поряд з мамами» – привертає увагу  до материнської взаємопідтримки і наставницької підтримки грудного вигодовування.

Відкриваючи роботу семінару, головний спеціаліст відділу фінансово-економічної роботи, медичної допомоги матерям і дітям Департаменту охорони здоров’я  Полтавської ОДА Ігор Перогов зазначив, що тривале годування материнським молоком – одна з найголовніших умов забезпечення розвитку малюка та його благополуччя у майбутньому.  60% полтавських дітей  отримують грудне вигодовування до 6 місяців і є тенденція до зростання їх кількості.

Велику увагу приділяють проблемі грудного вигодовування у медичних закладах, які мають статус  «Лікарня, доброзичлива до дитини».  Зараз в області функціонують 25  таких закладів. Під час семінару вручені дипломи  Великобагачанській, Зіньківській та Шишацькій  центральним районним лікарням, 2-ій міській лікарні м. Кременчука, які підтвердили статус «Лікарня, доброзичлива до дитини». Найближчим часом отримають такі відзнаки Новосанжарська ЦРЛ та Новосанжарський Центр первинної медико-санітарної допомоги. Одними з основних умов отримання престижного сертифікату ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини» є виконання цілого ряду вимог, починаючи з підготовки сімейної пари до пологів та закінчуючи наданням рекомендацій щодо подальшого догляду за дитиною, ключовою складовою яких є грудне вигодовування.

На семінарі йшлося й про те, що в акушерських стаціонарах Полтавської області за час впровадження Розширеної Ініціативи ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини» (РІЛДД), у регілні збільшилась кількість фізіологічних пологів. За 6 місяців 2013 року їх кількість зросла  з 64,9 до 71,7 %. Кількість партнерських пологів на Полтавщині, як і в державі загалом,  складає 82,9%.

Відповідно до Глобальної стратегії ВООЗ/ЮНІСЕФ,  оптимальним є виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя  малюка з наступним відповідним пригодовуванням і продовженням годування грудьми до двох років і більше.

Грудне вигодовування потрібно малюку для здоров’я, адже дитина до року не виробляє власного імунітету і є беззахисною перед багатьма інфекціями. А от грудне молоко забезпечує їй імунітет. Та і материнському організму користь неабияка: доведено, що жінки-годувальниці рідше хворіють на онкологічні захворювання, вони спокійніші і щасливіші, адже мають підвищений вміст гормонів ендорфінів. Крім того, у перші дні після пологів грудне вигодовування стимулює вироблення гормону окситацину, котрий сприяє швидшому скороченню матки і відновленню організму. А ще – це красиво. Бо у грудному вигодовуванні є все: любов мами, захист дитини і природнє почуття у мами на руках, такі думки висловлювали учасники семінару.


Наверхнаверх